KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

Közös terek

Admin
LA lakos
Második avatar : Közös terek K0iLbdy
Avataron : Faceless
Reagok száma : 251
Hozzászólások száma : 269
I. kis ikon : Közös terek YsPCudK
II. kis ikon : Közös terek M3BQ2OB
III. kis ikon : Közös terek TeVIrre
Elõtörténet : city of fallen angels
Foglalkozás : administration
Kor : 242
Idézet : Of course, in Los Angeles, everything is based on driving, even the killings. In New York, most people don’t have cars, so if you want to kill a person, you have to take the subway to their house. And sometimes on the way, the train is delayed and you get impatient, so you have to kill someone on the subway. That’s why there are so many subway murders; no one has a car.
I. gif : Közös terek Giphy
II. gif : Közös terek Giphy

Admin
 



 

Tárgy: Közös terek
Kedd Júl. 09, 2019 2:49 pm
***
Vissza az elejére Go down
David Thaddeus Fletcher
LA lakos
Második avatar : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo1_250
Avataron : Justin Theroux
Reagok száma : 9
Hozzászólások száma : 13
I. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo2_r1_250
II. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo3_r1_400
III. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo1_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : vezérigazgató
Kor : 46
Idézet : Everyone has their weak spot. The one thing that, despite your best efforts, will always bring you to your knees, regardless of how strong you are otherwise.
I. gif : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo8_r1_540
II. gif : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo3_r1_250

David Thaddeus Fletcher
 



 

Tárgy: Re: Közös terek
Kedd Júl. 09, 2019 3:31 pm
Másodjára csak sikerül végre megkötni azt a nyakkendőt. Jó néhány hónapja már, hogy öltöny hordására kényszerültem, de még mindig nem sikerült belejönni. Ana kötötte meg régebben is a családi vacsorák előtt, még suttyomban, mielőtt anya meglátta volna. Már látom előre, ahogyan Jo meglát és egyből odanyúl, hogy megigazítsa, ha nem egyből újraköti az egészet. Ebben nem vagyok jó, pedig ideje volna már megtanulnom végre.
- Bébi, készen vagy? - kiáltok neki, már javában a nappali felé trappolva. Családi vacsorára megyünk, nagyi születésnapját ünnepeljük ma és ha betesszük a lábunk abba a házba ilyen hivatalos események alkalmával, akkor mindenkinek csili-vilinek kell lennie. Fekete öltönyt és hozzá tartozó nadrágot húztam, fehér inggel és persze az elmaradhatatlan, tavaly karácsonyra anyától kapott, szürke nyakkendőt. Már a cipőmet kötöm, amikor Jolene is felbukkan.
- Gyönyörű vagy - időzik rajta a pillantásom. Sokszor mondom neki, hogy gyönyörű, mégsem hat elcsépeltnek a kifejezés. Legalábbis én nem érzem annak. Elég az arcomra néznie, a csillogó tekintetem és az elnyíló szám sok mindent elárul. Ádámcsutkám finoman mozog fel és alá, ahogyan nyelek egyet. - Megvan az ajándék? - térek vissza az időközben megfagyott mozdulathoz és befejezem a cipőm bekötését.- Nem emlékszem, melyik bort szántad a közös vacsira, úgyhogy mindkettőt kivettem - bökök állammal a konyhapult felé, melyen ott áll egymás mellett a két üveg, hogy kedves feleségem kiválassza, melyiket ítélte úgy, megfelelő lesz a vacsorához.
- Akkor ha készen vagy.. - intek a kijárat felé és ha minden megvan, átveszem tőle a csomagot, amiben a nagyinak szánt ajándék és immár a bor pihen, hogy aztán szélesre tárjam előtte az ajtót. A lift gyorsan megérkezik a legfelső szintre, aztán pedig már hamarosan a mélygarázsban, az autó felé sétálunk. Halk pittyenéssel oldódik a riasztó, csendesen duruzsol a motor az indítást követően és egy bíztató combra szorítás és mosoly után el is indulunk.
Vissza az elejére Go down
Jolene Fletcher C.
LA lakos
Második avatar : Közös terek GluPKZd
Avataron : Jodie Marie Comer
Reagok száma : 6
Hozzászólások száma : 8
I. kis ikon : Közös terek Tumblr_pspr33lff71qk8u77o3_400
II. kis ikon : Közös terek Tumblr_pspr33lff71qk8u77o4_400
III. kis ikon : Közös terek Tumblr_pmt0u72hlZ1xd5t7vo1_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : plasztikai sebész
Kor : 36
Idézet : “but my heart isn’t simple or straightforward. it’s a complicated mess of wants and needs…soft, rough, and everything in between, an ever-shifting precipice from which to fall.”
I. gif : Közös terek Tumblr_pucbecso8L1xyx2nro4_400
II. gif : Közös terek Tumblr_ptmioaltIl1x7tswyo2_r1_540

Jolene Fletcher C.
 



 

Tárgy: Re: Közös terek
Kedd Júl. 09, 2019 3:40 pm

David && Jo

Végighúzom a vérvörös rúzst a számon, mintegy utolsó simításként a vacsorához tartozó kelléktáram tökélesítéséhez. A hajam szoros kontyba fogtam, a fekete ruhám ráncait megreguláztam, ellenőriztem a leheletnyi pirosítót is, hogy kellően kiemelje az arccsontom. Legtöbbször eleresztem a fülem mellett Carolyn szavait, a célozgató, szinte kést forgató megjegyzéseit, egyedül David kedvéért veszek újra s újra erőt magamon, hogy az igyekezet látszatát keltsem. Legutóbb hiányolta a pirosítót… parancsoljon, váljék elégedettségére, egészségére az ő javaslatára vittem fel a járomcsontom vonalára.
Tökéletes.
A gyomrom görcsben áll. A kifogásolhatatlan külsőre tett, értelmetlennek és egészségtelenül túlzónak vélt erőfeszítéseim csak töredékét képezik a kiváltó oknak. A mosdókagylónak szélére támaszkodva ér utol a kiáltás visszhangja. Másodpercek teltek el a készen létem óta, kelletlenül lekötött a visszaköszönő látvány szuggerálása.
- Igen, máris ott vagyok. – szavaimat már nem verik vissza a fürdőszoba falai, a küszöböt hátrahagyva, a magassarkú kopogásával kísérve jelzem a készenlétemet. A kikészített táskámat és a telefonomat menet közben happolom el a szekrényről, a selyemmasnival díszített ajándékdoboz társaságában. Púderrózsaszín, rosegold csíkozással. Enyhe parfümillatot is tartalmaz, Isobel kedvencét.
A jelenlétemnek adózó pillantásában, a bókjában valósággal fürdőzök és ezt az ajkaimra húzódó mosolyom igazolja. Szeretem tőle hallani. Hiszek neki komolyan gondolja és kicsit utálom érte, amiért akkor is képes rá, amikor az ellenkezőjét érzem. Az influenzás időszakomban nem volt semmi gyönyörű. …vagy amikor az ellenkezőjét akarom érezni.
- Te is. – oldalra döntött fejjel, leplezetlenül mérem végig rókásan kunkorodó szájszélekkel. Fess. Szexi. Édes, hogy a nyakkendője még mindig csálén áll, ha ő köti. Szívesebben zárnám magunkra a lakás ajtaját, minthogy a terv szerint folytassuk az estét és egyedül a rá való tekintettel nem teszem meg. Lerakom a kezemben lévő ingóságokat, mert látom a két boros üveget a pulton.
- Igen. Csomagolva. Kritikára készen. – …készülök? Oh. Természetesen. Carolyn a saját anyja helyett is keresni fogja a kifogásolnivalót az ajándékban. Azaz bennem, mert tudni fogja nem David választott. A jobb oldali üveget megemelem, gyors pillantást vetek a címkére, mielőtt beletenném a bortáskába, de a másikat is viszem.
- Jól tetted. A chateau-ra nekem lesz szükségem, mielőtt odaérnénk. – hozzálépek és a kezébe nyomom megtartásra, míg a zacskót a táskám, a doboz mellé helyezném a nyakkendő megigazításának idejére. Megvan az ártatlanság egyfajta bája a mozdulatomnak, a sóhajjal végződő megjegyzésemnek a határozottság árnyékában. Igen. Szükségem lesz rá. Sokkal jobban, mint hinné abból amennyit lát.
- Ha már megkövetelik, így kifogástalanul fest rajtad… – szeretek ezzel a kifejezéssel piszkálódni és a reflektálása előtt elrabolom a levegőjét, finoman hozzátörleszkedek. Éppen csak annyira át tudjam az ujjai közül az üveg nyakát, hogy cseréljünk. Feltűnésmentesen a zacskót, a dobozt fogja kézhez kapni a rákövetkező szekundumban.
- Kihívásra készen. – kedélyes élt csempészek a hangomba, kivágok egy megerősítő mosolyt és megindulok a kijelölt irányba. Viselkedni fogok. Tűrni fogok. Türelmes leszek. Nyájas, bájos, kedves. Már-már gejl mértékben, ahogyan azt elvárják. A liftben David-be karolva, röviden lehunyt szemekkel ismétlem magamban a mantrákat, hogy rögzüljenek a fejemben és a stika emlékeztetőről sem feledkezem meg; a bornyitót belecsempésztem a kézitáskába… Értékelem az érintését, rajongásig imádom minden alkalommal, de az alkohol nagyobb segéderő lesz az idegeim ellazításához.
- Ha nagyon kikészít édesanyád – játszadozhatok az akcentusommal? Ígérem, észre se fogja venni.kizárólag a saját szórakoztatásomra… Kérlelőn rebegtetem meg a pilláim és a játékos, gyermekded elfoglaltság említésének ellenére nem kell biztosítanom róla, tudhatja, hogy komolyan fogom venni az estét.
Vissza az elejére Go down
David Thaddeus Fletcher
LA lakos
Második avatar : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo1_250
Avataron : Justin Theroux
Reagok száma : 9
Hozzászólások száma : 13
I. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo2_r1_250
II. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo3_r1_400
III. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo1_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : vezérigazgató
Kor : 46
Idézet : Everyone has their weak spot. The one thing that, despite your best efforts, will always bring you to your knees, regardless of how strong you are otherwise.
I. gif : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo8_r1_540
II. gif : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo3_r1_250

David Thaddeus Fletcher
 



 

Tárgy: Re: Közös terek
Kedd Júl. 09, 2019 4:16 pm
Apró, mégis sokatmondó sóhaj tör fel belőlem a leplezetlen pillantását látva. Ugyanazon gondolat fut végig rajtam is, szívesen zárnám magunkra az ajtót, hogy szépen lassan kibontsam a ruhájából, hogy kiszabadítsam szőke tincseit a szoros kontyból, amibe kényszerítette őket. Jobban szeretem, ha le van engedve, de az összképen semmit sem ront. Valóban gyönyörű. És valóban kellemesebb program lenne a fentebb leírt, de tartozom ennyivel a nagyinak. A nagy felhajtáshoz semmi kedven nincsen, a családom többi tagjával viszonylag rendszeresen találkozom, az meg, hogy miért szinte csak ilyen ünnepek alkalmával keressük fel az ősöket, senki előtt nem titok.
- Ne aggódj, megvédelek - kunkorodik felfelé szám széle. Sosem szoktam magára hagyni, ha eldurvul a helyzet és az anyám túlzásba viszi a kritizálást. Márpedig közkedvelt szokása az ilyesmi és az én birka türelmemnek is van azért határa. Pláne, ha a feleségemről van szó.
- Biztosan elég lesz az az egy üveg? - nevetős él lapul a szavak mögött, ahogyan felállva a cipőkötésből lesimítom a zakómat. Mikor megismerkedtünk, kínos téma volt ez, kellemetlenül éreztem magam, ha az anyám elviseléséről volt szó, mert tudom jól, hogy nem egyszerű az öreglánnyal. Mostanra már azonban, hogy jó néhány családi együttlétet magunk mögött tudhatunk, sokkal lazábban tudom kezelni a helyzetet. Máshogy talán nem is lehet, mint viccelődéssel.
- Fogadni mertem volna, hogy nem sikerül kifogástalanul megkötni és te sem hagyod annyiban a dolgot - osztom meg vele a nem is olyan régi gondolatmenetemet, mi a tükör előtt állva kúszott lelki szemeim elé. - Ígérem, ha ezt túléljük, kettecskén is megünnepeljük a nagyi születésnapját - simítok végig a derekán, mielőtt a csomagcserét követően ellépne tőlem.
A liftben elcsípett pillanatként fordítom felé a tekintetem és nem is kerüli el a figyelmem a lehunyt szempár. Finom ívű mosollyal fordítom előre a fejemet. Hálás vagyok, amiért értem minduntalan bevállalja az ilyen alkalmakat, hiszen nem volna meglepő, ha már régen kijelentette volna, hogy ő köszöni szépen, de nem kér az anyámból. Én biztosan nem kérnék fordított helyzetben, de hát ez már csak egy ilyen elfuserált helyzet. Amellett, hogy ennyire mindent jobban akar tudni nálunk, Jo-nál, lehet őt szeretni, csak nem olyan egyszerű.
- Az sem igazán zavarna, ha észrevenné - kaccanok röviden. Azok után, amiket már kapott az anyámtól, bőven kijár az ilyen apró kis revans, még akkor is, ha csak saját szórakoztatás jelige alatt fut a projekt. - Én szeretem az akcentusodat - nyakánál fogva húzom közelebb egy röpke csókra, birtokló a mozdulat, mégsem durva.
Már hátunk mögött a megannyi megtett mérföld, a kocsifelhajtóra felkanyarodva feltűnik előttünk a ház. Mi érkeztünk utoljára. Szándékosan, de erről nem feltétlenül kell senkinek sem tudnia. Elkapom a csuklójánál fogva, ha gyorsan ki akarna pattanni a járműből.
- Ha a körülményekhez képest minden flottul megy és nem hagyod magad túlságosan kikészíteni, becsszó teljesítem három kívánságodat.
Vissza az elejére Go down
Jolene Fletcher C.
LA lakos
Második avatar : Közös terek GluPKZd
Avataron : Jodie Marie Comer
Reagok száma : 6
Hozzászólások száma : 8
I. kis ikon : Közös terek Tumblr_pspr33lff71qk8u77o3_400
II. kis ikon : Közös terek Tumblr_pspr33lff71qk8u77o4_400
III. kis ikon : Közös terek Tumblr_pmt0u72hlZ1xd5t7vo1_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : plasztikai sebész
Kor : 36
Idézet : “but my heart isn’t simple or straightforward. it’s a complicated mess of wants and needs…soft, rough, and everything in between, an ever-shifting precipice from which to fall.”
I. gif : Közös terek Tumblr_pucbecso8L1xyx2nro4_400
II. gif : Közös terek Tumblr_ptmioaltIl1x7tswyo2_r1_540

Jolene Fletcher C.
 



 

Tárgy: Re: Közös terek
Kedd Júl. 09, 2019 4:26 pm

David && Jo

- Ó, én öltönybe csomagolt, önjelölt lovagom. – a pult felé tartva, a vállam felett tekintek vissza rá a szolgálatainak hálás visszfényű értékeléséért. Mindketten tisztában vagyunk vele nem szorulok a védelmére, élesre fenték a nyelvem, mégsem kicsinylem le vagy sértődök meg valahányszor fellép értem az anyjával szemben. Remek érzékkel teszi, tökéletes időzítéssel. Egyszerre imádom érte és utálom, hiába nem felé irányul az utóbbi, hanem a ténynek szól: az anyja mindennek elhordhat, szégyen nélkül csomagolhatja selyemszütyőbe vagy épp csomagolhatja ki belőle a véleményét velem ellentétben. A valódi megkönnyebbülést jelentő visszaszólástól minden alkalommal megfoszt David. - Inkább arról gondoskodj sose legyen üres a poharam. – szelídült hangon érkezik a megjegyzés. Az alkohol a legelső alkalom óta hangsúlyos szerepet játszik a családjával történő találkozásaimnak. Multifunkciós. Az evés végeztével babrálhatok a pohárral, ellenőrizhetem a bor tisztaságát, felszínét, ízlelgethetem és ellazítja az idegszálaimat, amik elszakításán parádésan igyekszik Carolyn.
Beszédesen rendeződik át az arckifejezésem a visszakérdezés pillanatában, kezeim közt immár mindkét üveggel.
- Kérlek. Úrihölgy vagyok. – sóhajtom tettetett felsőbbrendűséggel, az államat is feljebb emelem, hogy úgy mímeljem a tartásom a vállaim további rendezésével, mint aki fent hordja az orrát. Nem, sosem voltam úrihölgy és szívesen választanék töményebb italt a felkészüléshez, de nem teszem. Az este elől az sem nyújtana menekülő utat, a túlzott hatékonysága a ló túloldalára lendítene át és az ő közbelépése sem akadályozna meg az anyja ízes kiosztásában. Szinte szeretettel nézek a karcsú nyakú üvegre, aminek teljes tartalmát így sem fogom elfogyasztani az út alatt. Végül megválok tőle egy kellemes gondolatokat ébresztő nyakkendőigazítás és csók erejéig.
Az ujjbegyemmel finoman dobbantok a mellkasán. Tudhatná. Kötelességem nem annyiban hagyni…
- „Ünneplünk”, de nem a nagyanyád születésnapját. – szeretem, ha erősen tart, ha visszahúz, marasztal és a legkevésbé sem vágyom rá említés szintjén is társuljon hozzá akármelyik rokona is. A nagyi maradjon csak ki a hálószobánkból. A simításkor közelebb dőlök, hogy a kezéből elemelve az átadott darabot libbenjek odébb a készülődés végső fázisainak befejezéséhez.
Irányított, mély légvételekkel támogatom meg a gondolataim közt újból és újból végigpörgetetteket a rögződés segítségének érdekében. Nagy a stressztűrő képességem, jól teljesítek nyomás alatt, de bizonyos értelemben visszafogottságra van szükség a találkozók alkalmával és nem a permanensebb lezárásra. A szükségtelen, nem kívánt dolgoktól, terhektől gond nélkül megszabadulok… ha meg tudok tőlük. Apró, ugyanakkor fontos öröm az ürömben a rövid felnevetését hallani és lapossá váló pillantással figyelem a tetszésének kifejezése alatt. Nagyot süpped a mellkasom ahogy a levegő lassan távozik a tüdőmből és készségesen megadom magam a húzó mozdulatának. A csók röpkeségét azonban elnyújtom, muszáj oltanom a szomjamat.
- Ühümm, szóval engedélyt kapok egészen az elejétől? Cserébe kiválaszthatod a legkedveltebbet. – francia, olasz vagy brit. Előbbi kettőt apámnak és Paolo-nak köszönhetem. Főként a tőlük kapott nyelvszeretetnek, ami lévén az oroszhoz is konyítok valamennyit – gyakorlás a tudás anyja, hm?! –, kit ne érdekelne a durván tört dallama, a nyerssége? Szórakoztató a tanulása.
A borból nagyjából két pohárnyi mennyiséget nyaltam el ráérősen. Az ízét nem becstelenítettem meg a jó cél érdekében sem – más miatt sem. Az ülés lábánál hagyom a visszazárt üveget, de nem sietek a kiszállással. Sőt. Minden porcikám ellenzi a kapkodást. A szemeim élénken csillannak fel az üzletre, ajkaim elégedetten húzódnak mosolyra.  
- Tudod mennyire imádom, hogy ilyen könnyen adósságra adod a fejed? – igen, automatikusan elkönyvelem a győzelmem. - Szavadon foglak, az egyik kívánságom, már előre jelzem, hogy egy minimum egy órás vállmasszázs lesz.a nagy igényeim… A mai műszakot záró műtétem több, mint hat órán át tartott és a fáradtság mellett, egyébiránt is meghúztam a vállam egy rosszul kivitelezett mozdulattal később. A feszültségről nem beszélve, amitől beállnak az izmok. Tényleg szükségem van rá. A másik kettőt, pedig csak jobban fogja félni, tudván milyen könnyedet neveztem meg az első kívánságomként.
Vissza az elejére Go down
David Thaddeus Fletcher
LA lakos
Második avatar : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo1_250
Avataron : Justin Theroux
Reagok száma : 9
Hozzászólások száma : 13
I. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo2_r1_250
II. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo3_r1_400
III. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo1_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : vezérigazgató
Kor : 46
Idézet : Everyone has their weak spot. The one thing that, despite your best efforts, will always bring you to your knees, regardless of how strong you are otherwise.
I. gif : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo8_r1_540
II. gif : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo3_r1_250

David Thaddeus Fletcher
 



 

Tárgy: Re: Közös terek
Kedd Júl. 09, 2019 4:27 pm
Teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy nem szorul rá a védelmemre. Ki tud állni a saját igazáért, nem egy nebántsvirág és igencsak csípős nyelvvel áldotta meg a sors. De képtelen lennék tétlenül ülni mellettük és nézni, hallgatni, ahogyan az anyám minden adandó alkalmat kihasznál, hogy Jo hibáit hangoztassa és azt ecsetelje, mit és hogyan csinálhatna, csinálhatnánk másképpen. Nálam is van egy határ és ha úgy érzem, anya végképp a másik oldalon táncol, akkor nem vagyok rest megmondani neki a magamét. Nagyon sokszor próbáltam már néygszemközt ezt megbeszélni vele, de mint ahogyan az általában lenni szokott, csak kerek szemekkel pislog és azt hangoztatja, ő ugyan semmi ilyesmit nem csinál. Nehéz egyensúlyozni ezen a vékony határvonalon, hiszen mindkettőjüket szeretem, mindketten fontosak számomra.
- Vettem, főnök - bólintok aprót, nyugtázva a kérését. Nem kell kétszer mondani, oda fogok figyelni, pláne, hogy tudom, így azért egy leheletnyivel könnyebb az anyám elviselése. Vele szemben minden lehetőséget ki kell használni. Alapjáraton nem ennyire ítélkezős típus, de Jolene nem a szíve csücske, ezért amikor csak lehetősége van rá, ki is használja, hogy valamit odaszúrhasson.
- Ezt ne csináld, kérlek - mosoly bujkál ugyan a szám sarkában, ahogyan végigkövetem a mímelt mozdulatot, nem rászólás, csupán egy kérés. Túlságosan hasonlít ezzel a mozdulattal az előző feleségemre, csakhogy neki ez volt az alapbeállítása. - Különben is, vigyázz, nehogy beleakadjon valamibe a fitos kis nózid - suhan is tova a régi emlékkép, hiszen tulajdonképpen tetszik, amit látok, de hosszútávon aligha tudnám elviselni, ha valóban úrihölgy lenne. Úgy szeretem, ahogyan van. És ez a gondolat újabb néhány másodpercet eredményez, belefeledkezve egy röpke időre a látványba. A közeledése zökkent ki, felállva pedig hagyom, hadd igazítsa meg a nyakkendőmet, szeretem ezt a gondoskodó mozdulatot. Szavai féloldalas mosolyt csalnak a képemre és mielőtt még ellépne tőlem, szabad kezemmel a derekánál fogva húzom vissza.
- Nem lehetne, hogy már most azt mondjuk, benyeltünk valami vírust és csak fetrengünk az ágyban? - mormogom ajkai közé, ám mielőtt még válaszolhatna, egy apró sóhajjal el is eresztem. - Tudom-tudom, nem lehet - sietek megelőzni őt a válasszal, nehogy lecsapjon a kínálkozó lehetőségre. Én is szívesebben maradnék itthon és ünnepelnék egészen máshogyan és másvalamit, de nem lehet. Tartozom ennyivel a nagyinak és abban Jolene is biztos lehet, hogy csak miatta teszem ki magunkat egy ilyen tortúrának.
- Micsoda nagylelkű ajánlat! Ha az olaszt választom, habitusban is felveszed a pörgősségüket? - nem kell, hogy az olaszok tűzről pattantsága a viselkedésében is megjelenjen, habár kétségkívül az a legkedveltebb számomra.
Mi érkezünk utoljára, felismerem a ház előtt parkoló autókból, hogy mindkét húgom odabent ólálkodik már. Ennek ellenére egyáltalán nem sietősek a mozdulataim és az sem érdekel, hogy anyám minden bizonnyal az ablakból lesi minden mozdulatunkat.
- Érted örömmel hajtom rabigába a fejem. Persze csak ha kiérdemled a dolgot - teszem azért hozzá, figyelmen kívül hagyva, hogy meg sem fordul a fejében, elveszíti a fogadásunkat. - Áll az alku - bólintok rá, bár tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy a másik kettő jóval kacifántosabb kívánság lesz. Egy röpke csókkal pecsételem meg az alkukötést és aztán nincs más hátra, mint előre.
- Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel - mormolom az orrom alatt az ajtóhoz egészen közel érve. El sem ér a kezem a csengőig, máris nyílik az ajtó és édesanyám széles mosolyával találjuk szemközt magunkat.
- Drágáim! Úgy örülök, hogy megérkeztetek! Azt hittem már ki sem akartok szállni az autóból. Gyertek csak beljebb, már nagyon vártunk benneteket!
Vissza az elejére Go down
Jolene Fletcher C.
LA lakos
Második avatar : Közös terek GluPKZd
Avataron : Jodie Marie Comer
Reagok száma : 6
Hozzászólások száma : 8
I. kis ikon : Közös terek Tumblr_pspr33lff71qk8u77o3_400
II. kis ikon : Közös terek Tumblr_pspr33lff71qk8u77o4_400
III. kis ikon : Közös terek Tumblr_pmt0u72hlZ1xd5t7vo1_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : plasztikai sebész
Kor : 36
Idézet : “but my heart isn’t simple or straightforward. it’s a complicated mess of wants and needs…soft, rough, and everything in between, an ever-shifting precipice from which to fall.”
I. gif : Közös terek Tumblr_pucbecso8L1xyx2nro4_400
II. gif : Közös terek Tumblr_ptmioaltIl1x7tswyo2_r1_540

Jolene Fletcher C.
 



 

Tárgy: Re: Közös terek
Szer. Júl. 24, 2019 2:14 am

David && Jo

Hálásan biccentek neki, néma „köszönöm”-mel hálálkodok az odafigyeléséért az este folyamán. Most már ihatok. Nem tart vissza semmi, senki. A görcs visszaköltözik a gyomromba és a létezését megtagadva göngyölöm tovább a beszélgetést, mímelt kékvérűséggel a tartásomban. Egy percre sem engedem el magam, nem akarom megneszelje a belém költözött feszültséget. Azt akarom boldognak lásson, gondtalannak, önfeledtnek, mint általában.
Kiszökik a tüdőmben tartott levegő, aminek segítségével korrigáltam a mozdulatomat, kiegyenesítettem a hátam, kidüllesztettem egy árnyalatnyit a mellkasomat a tökéletes összkép kedvéért. Elveszítem a mű hatást, visszaveszem a kényelmes testtartásomat. A kéréssel nem szegte kedvem, miként visszavetkőzöm önmagammá, az ajkaim szegletében az övénél jobban felfelé ívelő félmosoly kanyarodik. Ismerem, tudom nem teszi igazán kényelmetlenné a pillanatot a színi jelenet, csupán a vérszívásához elég és nem nyújtom hosszúra, hogy változzanak az arányok.
- Ne aggódj az orrom miatt. Tudom hova ütöm bele, ha akarom. – más szóhasználattal élt: „beleakad”. Kerülök mindent, amiről úgy érzem nem rám tartozik és ha szót emelek, beleavatkozok valamibe, azt nem ok nélkül teszem. A mondat végén megválok a boroktól, hogy úgy lépjek hozzá, ami az eddig meséltek alapján lényegesen megkülönböztet az előző nejétől: kritizáció nélkül, egyszerű gondoskodással. Plusz egy kis késhegynyi önzéssel, szeretek hozzáérni a férjemhez. Még jobban érzéseket, reakciókat kiváltani belőle és találgatni a következő lépését – vagy éppen kiélvezni azt.
Puhán támaszkodok meg a mellkasán, érdeklődéstől és tetszéstől csillogó tekintettel hallgatva a kérdésbe bújtatott felvetését. Tetszik, cinkosul, mocskosul tetszik és levegővel telítem meg a tüdőmet, hogy hangot adjak az ötlet értékelésének, amikor orvul elorozza előlem a lehetőséget. Apró, bosszankodó, de jó kedélyű sóhajjal hajolok kissé utána a realizálás pillanatában: el fog ereszteni.
- Ebben a történetes pillanatban el kell mondjam neked, hogy nagyon utállak. Nagyon. – szükségét érzem kiemelni mennyire. Imádtam, odáig voltam a közel mormoltnak, ami már éppen kellemesen glédába állította volna a szőrt a hátamon, jó érzésű libabőrt vonva magával. Elképzeltem és most hiányolom. - Oh. Nap végén, ha úgy fogod érezni rosszul döntöttél, emlékezz vissza. Én nagyon szívesen maradtam volna veled, az ágyban, az este hátralevő részére, de te azt mondtad nem lehet. – nem számító módon próbálom ráruházni a bűnbak szerepét. Kerekperec elárulom: az övé. Mézesmadzag, türelem-, akaratpróba, bűntudatkeltés. Lehet van belőlük a kijelentésben. Az is lehet nincs és egyszerűbb a helyzet, csak tudom mit akarok.
Bizonyosságot teszek róla az autóban is, némi számára kedvező felvetéssel fűszerezve a vacsoratervezet rám eső részét. Egyfelől szükségem van a saját szórakoztatásomra az anyja könnyebb elviseléséhez. Másfelől… nem szeretném, ha másfelé terelődnének a gondolataim, míg csendbe burkolózom az érdekfeszítő témák megvitatásának idejére.
- Hm, szeretnéd kiborítani anyád? Abban az esteben szívesen vállalom azt is. – a döntést átadom a kezébe, mintha valóban lenne mit megbeszélni ezen a részleten. Szívesen látnám a kiakadást, a megdöbbenést, ahogy a gondolatai kirajzolódnak az arcán, de tekintettel vagyok a férjemre, másokra. Kínos helyzetet eredményezne látványosan kezelném ostobának Carolyn-t.
Az út alatt nem voltam végig csendben, a beszélgetést fenntartottam a két pohárnyi nedű elfogyasztása közé iktatva. A felhajtóhoz érve egy momentumra elmerengtem a harmadik gondolatán, ám erőt vettem magamon.
- Alábecsülsz. Volt már olyan, amikor nem érdemeltem ki? – pontosabban: volt már olyan kihívás, aminek teljesítéséért nem tettem meg és vetettem be mindent? Méregető, magabiztos tekintettel figyelem, rókásan kunkorodó mosollyal az arcomon. Keményen dolgozom, kitartó, törtető típus vagyok. Egyetlen végkimenetele lebeg előttem az estének és ha rám néz, előtte is ugyanaz fog.
- Ez az. – apró éljenző mozdulattal kísérem a beleegyezését a csók előtt. Szívesen elnyújtanám. A beszélgetéssel együtt, ha általa többet maradhatnánk az autóban ahelyett a bejárat felé vennénk az irányt, de nem kergetek elérhetetlen ábrándokat. Az autóból kiszállva kiveszem a csomagtartóba helyezett ajándékokat. A bort tartalmazó díszzacskót átadom, a masnival ellátott dobozt magamnál tartom.
Ráemelem a szempáromat, finoman megszorítom a kezét és az ajtó automatikus nyílása megakadályoz a szóbeli reagálásban. Carolyn és a csodálatos időérzéke…
- Szép estét Carolyn! Csodálatosan nézel ki ma este is, mint mindig. – a szurkálódására nem vetek ügyet, kedves hangtónussal csúsztatom át a bókot a részére, hátha elég lesz a mai napon korán megpuhítanom egy-egy mondattal ahhoz ne akarjon nyilvánosan keresztre feszíteni.
Vissza az elejére Go down
David Thaddeus Fletcher
LA lakos
Második avatar : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo1_250
Avataron : Justin Theroux
Reagok száma : 9
Hozzászólások száma : 13
I. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo2_r1_250
II. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo3_r1_400
III. kis ikon : Közös terek Tumblr_pudfh4NCxi1trbn0jo1_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : vezérigazgató
Kor : 46
Idézet : Everyone has their weak spot. The one thing that, despite your best efforts, will always bring you to your knees, regardless of how strong you are otherwise.
I. gif : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo8_r1_540
II. gif : Közös terek Tumblr_puafef1G9M1trbn0jo3_r1_250

David Thaddeus Fletcher
 



 

Tárgy: Re: Közös terek
Kedd Júl. 30, 2019 10:59 pm
- Egészen biztos vagyok benne, hogy úgy fogom érezni, rosszul döntöttem, szóval nem fogsz tudni bűntudatot kelteni már most - tartom magam, komolya vonásokat erőltetve az arcomra. - Egyébként meg elrontottad. Egy valamire való asszony ilyenkor nyakon csípné férjurát, hogy ne akarjon kibújni a kötelessége alól - koppintok rá arra a fitos kis nózira, de a mondat végén már felfelé kanyarodik a szájszél. Tisztában vagyok vele, hogy mindkettőnk számára kellemesebb lett volna az este, ha az általam felvázolt lehetőségnél maradunk, de hát.. a kötelesség az kötelesség. És az ilyen családi együttlétekre sajnos már nem tudok másként gondolni. Ha édesanyámat kivonnánk az egyenletből, máris más lenne a helyzet, de sajnos nem ilyen egyszerű a dolog.
- Ohh, dehogy - szusszanok aprót. - Már csak az kellene! Inkább arra utalt a kérdésem, hogyha a habitust mellőzöd, akkor az olaszt választom, de ha a kettő egy és szétválaszthatatlan, akkor maradjunk inkább a franciánál. Ne feszítsük túl a húrt - szalad néhány ránc a homlokomra. Szeretem és tisztelem az anyámat, annak ellenére is, hogy igen gyakran veszi fel az elviselhetetlen stílust. Szándékosan sosem ártanék neki, vagy kergetném kínos szituációba.
Az út hátralevő részében inkább kellemesebb téma felé igyekszem én magam evezni és szerencsére Jolene is vevő a dologra. Könnyed beszélgetésünk közepette érkezünk meg a házhoz és hajtom túl könnyen adósságba a fejemet. Mondjuk nem tekintek rá ennyire komolyan így, hiszen kétlem, bármi olyasmit találna ki, amit ne tennék meg szívesen és amiből valamilyen módon én magam is profitálnék egy keveset. Legalábbis bízom benne, hogy nem akarja rám kényszeríteni egy hónapig a mosást, mert azzal nem biztos, hogy jól járnánk.
- Igazat kell adjak neked, valóban nem találkoztam még olyan esettel, amikor ne tettél volna meg mindent a sikerért. És számomra már ezért a rókamosolyért megérte - féloldalas, elégedett vigyor húzódik a képemre. Tetszik, amit látok és mindig szerettem a magabiztos tekintetét, a határozott kiállását, a rókamosolyát és azt, amilyen kitartóan neki tud veselkedni egy-egy feladatnak, kihívásnak.
Egy kis nyugalom szigete a csók, még mielőtt kiszállnánk. Sejtem, hogy hasonló gondolatok futnak át rajta is, mint rajtam; inkább maradnék itt, elnyújtanám a pillanatot, minthogy belépjünk az oroszlán barlangjába. De itt, közvetlenül az ajtóban már aztán tényleg nincs visszaút. Kiszállva a kocsiból átveszem tőle a boros tasakot, egy röpke pittyenéssel bezárul az autó és a csomagtartója egyaránt, hogy aztán a kulcsot a zsebembe süllyesztve ujjaimat az övéibe fűzzem. Édesanyám hirtelen felbukkanó arca ösztönös mosolyt húz a képemre, nem egészen őszinte, azt meg kell hagyni, főleg, mivel egyből egy odaszúrással indít.
- Anya! Szervusz - közelebb lépek hozzá, csókot hintve orcája mindkét oldalára. Anyám meg sem mozdul, Jolene-től is elvárja ugyanezt, de egy lépést nem tenne felé. Szerinte ez neki kijár.
- Köszönöm drágám, igazán kedves tőled. Ma este te is egészen csinos vagy - leplezetlenül méri végig a feleségemet és még mielőtt bármi kellemetlen megjegyzéssel kiegészítené a mondandóját, inkább beljebb terelem magunkat.
- A többiek már itt vannak? - igyekszem tovább lendíteni a témát, holott tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy mindkét testvérem megérkezett már.
- Igen, már mindenki itt van, csak rátok vártunk. Úgyhogy gyertek-gyertek máris beljebb.
Nem kell kétszer mondani és ha nem lett volna már elég egyértelmű, édesanyám fennhangon jelenti be érkezésünket. Húgaim őszinte mosollyal üdvözölnek minket, ahogyan beljebb érünk, felpezsdül kissé a hangulat, felharsan egy-egy kacaj, egy érdeklődő kérdés, egy kedves gesztus. Apa és a nagyi is előbukkan, az ajándékozásra majd később kerül sor, így először csak az üdvözlő körökön szaladunk végig. Nagyjából negyed órával az érkezésünk után már a köszöntő itallal a kezünkben állunk a nappaliban. Nem komplett vacsorával készült anya az idén, valami újat próbálunk ki. Kis teaparti, hidegtálakkal és finom kis falatkákkal. talán így könnyebben megúszhatjuk a kínosabb szituációkat, ha nem annyira merev és kötött az este menete és Jolene is könnyebben el tud menekülni anyám elől, mintha egy asztal körül ücsörögnénk.
- Emeljük hát poharunkat Isobel-re! - csin-csin. Annyira nyájas és olyan kevéssé őszinte, hogy végigfut a hideg a hátamon. Teljesen nyilvánvaló, hogy anyám nem rajong az anyósáért és nyűgként éli meg, hogy velük lakik, hiába van komplett ápoló személyzete. Mégis megszervezte neki ezt a partit, mert hát a kötelesség az kötelesség és nem is anyám volna, ha ne használná ki a tökéletes lehetőséget a szervezkedésre, intézkedésre.
- Remélem akad valami tömény, amit a teába boríthatunk - hajolok közelebb Jo-hoz, hogy a fülébe sustorogjak. Boros poharak is vannak kikészítve, szóval végszükség esetén betársulok én is a nedű fogyasztásába, de inkább a tömény híve vagyok. És a teába öntve talán fel sem tűnik anyámnak a dolog.
Vissza az elejére Go down
Jolene Fletcher C.
LA lakos
Második avatar : Közös terek GluPKZd
Avataron : Jodie Marie Comer
Reagok száma : 6
Hozzászólások száma : 8
I. kis ikon : Közös terek Tumblr_pspr33lff71qk8u77o3_400
II. kis ikon : Közös terek Tumblr_pspr33lff71qk8u77o4_400
III. kis ikon : Közös terek Tumblr_pmt0u72hlZ1xd5t7vo1_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : plasztikai sebész
Kor : 36
Idézet : “but my heart isn’t simple or straightforward. it’s a complicated mess of wants and needs…soft, rough, and everything in between, an ever-shifting precipice from which to fall.”
I. gif : Közös terek Tumblr_pucbecso8L1xyx2nro4_400
II. gif : Közös terek Tumblr_ptmioaltIl1x7tswyo2_r1_540

Jolene Fletcher C.
 



 

Tárgy: Re: Közös terek
Szer. Szept. 11, 2019 5:02 pm

David && Jo

Felcsillan a szemem az állítására. Nyomban tudni fogja kihívást szimatolok a szavai nyomán. Nem-e?! A komollyá váló ábrázatán élvezettel nézek végig és a szándékosan megnövelt távolságot kettőnk között már csak azért is lerövidítem, ahogy odalépek, a csípőjének két oldalára helyezem a kezem. A nadrág szegélyébe csimpaszkodva az öltöny alá nyúlva a megrovásom tudomásul vételekor. Szenvtelenül fogadom.
- Micsoda egy semmire kellő nő vagyok nagy szerencsédre… – az öv csatjára futtatom az ujjaim, annál fogva húzom még közelebb és azelőtt elhallgattatom egy csókkal, hogy szóra nyithatná a száját. Puhán, röviden, épp csak annyi ideig rákapjon az ízére. Elhajolok, finoman megkocogtatom a mellkasát, mintegy emlékeztetőként; mennünk kell.
Az autóhoz érve csillapodik a feszültség, aminek kettőnk közé húzódását leplezetlenül élveztem a lakásban. Beleegyeztem a vacsorába, ő és a nagyanyja miatt szeretnék menni, ugyanakkor megvan bennem az ellenkező érzés is, ami foggal-körömmel kapaszkodna a küszöb fémrészébe, csak ne kelljen betennem a lábam a házba. …hogy ne kelljen egy levegőt szívnom az anyjával. Ma nem.
- Ne aggódj, megy anélkül is. – megingatom a fejem, miközben szelíden biztosítom róla, hogy nem fog előfordulni, amire a végén tesz pontot. Örömmel idegesíteném fel az anyját, pokolian jól esne, de nem az ő lelki békéjének árán. Tiszteletteljesen fogok viselkedni. Én igen. Az alkoholt ennek elősegítése végett kortyolgatom az út alatt.
A ház elé érve szusszanva térek vissza a valóságba. Carolyn-ra nem lehet eléggé felkészülni. Nincs az a mennyiségű bor a világon…
- Látod? Máris megérdemlem. – az arcélére simítok, a hüvelykujjammal becézem a borostával borított felületet és viszonzom a látott mosolyát. Szeretem hallani, amikor ilyeneket mond, az apróságokról beszél. Megnyugvással tölt el és miért is tagadnám, cirógatja az önbizalmamat is.
Az ajtónál állva, a hirtelen ajtónyitásnál elsütök pár szitokszót magamban. Fogadni mernék rá szándékosan várt a késés pillanatától kezdve, amíg ideértünk David-del és az ablakból figyelemmel követte minden lépésünket az autó leparkolása óta. Túl számító nőnek ismerem ahhoz ezt másként képzeljem, a szavaival tulajdonképpen igazolta is a gyanúm. Kedvesen nyitottam, azt az álszentkedő üdvözlési elvárásait is teljesítettem az orca mellett elhaló csókhintéssel, mire azonnal tenyérviszkető stílusban reflektál és ha nem róla, hanem másról lenne szó, azok után, amit eddig kaptam tőle, most elcsattanna egy viszonzó pofon, hogy véget vessek a nagyképűségének, ami átitatja a fricskát. A férjem közbelépése választ el attól befeszüljenek a karomon az izmok vagy az álmosoly az arcomon. Az nyújt megkönnyebbülést, amikor a többiek társaságához érünk és elterelődik a figyelmem az anyósomról. Innentől, amíg nem hívja fel magára ismét, szégyenérzet nélkül ignorálhatom a jelenlétét. Kellemesebb hangulatban üdvözlöm a többieket, a húgait különösen és nagyit, aki roppant csinosan, stílusosan fest a kiválasztott öltözékében. A normális, asztalhoz ülő vacsora lehetőségének jobban örültem volna a telepakolt asztal láttán… fogadást köthetnék rá mekkora az esélye annak az első, Carolyn szerint rosszul megválasztott falatnál odajön szembesíteni a véleményével, mellékesen kommentálva jobban kellene ügyelnem az alakomra „mert ha így folytatom”.
David mellett állok pohárral a kezemben és az ünnepelt felé fordulok. Kedvesen bánt velem az első pillanattól kezdve, így ha az elhangzó szavak műnek is hatnak, azokat komolyan gondolva tartom feljebb a pezsgőt és kívánok még sok egészséget neki. Az elduruzsolt reménykedést hallva finoman oldalba könyökölöm. Cinkosan, pont amilyen a félmosolyom is.
- Mit mondtál legutóbb, merre is van édesapád bárszekrénye? – a kérdésben, pedig benne van az is, szívesen meglátogatnám. Vele vagy egyedül. Az én hírnevemen nem fog változtatni, ha újabb csámcsognivaló kerül terítékre és hónapokig azon fog rágódni az anyja megint milyen méltatlan dolgot műveltem szerinte.
- Ha lefoglalod édesanyád elsunnyogok érte, megkérem az egyik húgod, hogy fedezzen pluszban. Hm?
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
 



 

Tárgy: Re: Közös terek
Vissza az elejére Go down
Közös terek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal
Similar topics
-
» Közös terek
» Közös terek (Reid ház)
» Közös terek (Hastings & Huntington lakás)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
911 Los Angeles :: 
Fletcher lakás
-
Ugrás: