KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

Közös terek (Reid ház)

Admin
LA lakos
Második avatar : Közös terek (Reid ház) K0iLbdy
Avataron : Faceless
Reagok száma : 251
Hozzászólások száma : 269
I. kis ikon : Közös terek (Reid ház) YsPCudK
II. kis ikon : Közös terek (Reid ház) M3BQ2OB
III. kis ikon : Közös terek (Reid ház) TeVIrre
Elõtörténet : city of fallen angels
Foglalkozás : administration
Kor : 242
Idézet : Of course, in Los Angeles, everything is based on driving, even the killings. In New York, most people don’t have cars, so if you want to kill a person, you have to take the subway to their house. And sometimes on the way, the train is delayed and you get impatient, so you have to kill someone on the subway. That’s why there are so many subway murders; no one has a car.
I. gif : Közös terek (Reid ház) Giphy
II. gif : Közös terek (Reid ház) Giphy

Admin
 



 

Tárgy: Közös terek (Reid ház)
Vas. Júl. 14, 2019 11:28 am

Vissza az elejére Go down
Alexander Reid
LA lakos
Második avatar : Közös terek (Reid ház) Tumblr_p2q2ak2cWL1x231c4o8_250
Avataron : Nikolaj Coster-Waldau
Reagok száma : 9
Hozzászólások száma : 13
I. kis ikon : Közös terek (Reid ház) Tumblr_p4f5hz1FIx1x2krl0o4_400
II. kis ikon : Közös terek (Reid ház) B06488e90b4dc6218b2067f3771c726f138be936
III. kis ikon : Közös terek (Reid ház) PlayfulIllegalAsiansmallclawedotter-size_restricted
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : forgatókönyvíró, rendező, producer
Kor : 49
Idézet : we write to taste life twice: once in the moment, once in retrospect
I. gif : Közös terek (Reid ház) Tumblr_omvw0ipd8w1qd0w99o4_r1_500
II. gif : Közös terek (Reid ház) Tumblr_n2huzjGquW1r00543o6_r2_250

Alexander Reid
 



 

Tárgy: Re: Közös terek (Reid ház)
Vas. Júl. 14, 2019 12:39 pm
Tammy & Alex
Wish I could erase it, make your heart believe

A nap átbukott a szemben lévő karosszék támlája felett, látszólag azzal a célzattal, hogy végleg kiégeti a retinámat. Magamban morogva és puffogva vagyok kénytelen végül felülni a kanapén, ahol addig feküdtem; mindössze annyit érek el, hogy a fájdalom az agyamból a derekamra terjed át. Bizonyos kor felett a kanapé nem opcionális alvóhely.
Nem, hazudtam. A szemeim is fájnak.
Elnyűtten gyűröm az arcomat a térdemre hajolva. Cseppet sem érzem úgy, hogy kipihent lennék; ha nem úszna lassan az egész környék fényárban, meg lennék győződve róla, hogy csak tíz perce feküdtem le. Igazából ez annyira nem lep meg; vannak rosszabb napok és vannak jobbak, de igazán kipihentnek tizenkét éves korom óta nem éreztem magamat, úgyhogy nem foghatom erre a tétlenséget, a nappal tovább kell haladni.
Épp akkor hajtogatom lehetőségeimhez és az egyre inkább becsípődött idegemhez mérten a pokrócot, amit takarónak használtam, össze, mikor lépteket hallok az emelet felől. A hajam a szélrózsa minden irányába meredezik, próbálom kitörölni az álmot a szememből és a párna nyomát a hajamról, hogy széles vigyorral fordulhassak az érkező felé, mintha minden a legnagyobb rendben volna. – Dochinka, szép reggelt! Kezdek aggódni. Ennyi idősen délig kellene aludnod – közlöm, míg ő a lépcsőn sétál le, én pedig a karfára hajtom a takarót. Nem akartam feltétlenül a tudomására hozni, hogy itt aludtam lent, a szobánk helyett. Elvégre, csak remélni tudtam, hogy semmit sem hallott a veszekedésből. Éjfél körül értem haza, de Elle még ébren volt, és épp az üveg bora végével viaskodott. Mint oly’ sokszor máskor, a fejemhez vágta, hogy megcsalom őt, és hogy idegen női parfüm szagom van. Nem lehet meggyőzni azzal, hogy ez történik, ha parfüm reklámot forgatsz; és azt sem, hogy történetesen tényleg nem tudom, hogy került oda az az állítólag idegen női hajszál az ingemre. Észre sem vettem, és kivételesen tényleg mellélőtt; de már az esküvőnk másnapján meg volt győződve róla, hogy megcsalom az egyi koszorúslánnyal. Nem vettem észre időben, mennyire… Másoktól függ az önértékelése, és ezt miként vetíti ki. Ha régen tudtam volna…
De mindegy, itt voltunk; ő fent a lakosztályunkban, ahonnét dél előtt nem is fog előkerülni, s akkor is erős másnapossággal, így nem szándékszom megvárni. Már nem volt szüksége segítségre, azért kapott liftet egy kétemeletes házba, hogy ne legyen szüksége rám. Én pedig úgy tettem, mint aki nem vette észre a fürdőben azt az idegen férfidezodort.
Mindezen gondolatok bár elsötétik egy pillanatra az elmémet, nem hagyom, hogy az arcomra is kiüljenek. Könnyed félmosollyal ölelem meg Tammyt, hosszabban, mint egy átlagos reggeli ölelés; három hete nem jöttem haza. Két csókot is nyomok a feje búbjára, az ismerős samponillat közepébe. – Szia, kicsim. Nem iskolában kéne lenned?... Ah. Igen, tényleg, nyár van. – Összemosódtak az évszakok, főleg itt, a nyugati parton, ahol nem volt igazán tél soha. Hiányoztak a havas karácsonyok, de Elle az utóbbi időszakban (években) különösen ellenezte az ötletet, hogy átalakítsam az időbeosztásomat, hogy biztosan itthon legyek az ünnepek alatt, és elmehessünk valahová északra. Be akarsz zárni egy kabinba, mi? Tudod, hogy nem tudok kimenni a hóba! Annyira ostoba és felelőtlen vagy! Önző! Nem érdekel a fájdalmam!, vágta a fejemhez könnyes szemekkel, amit aztán általában hamar követett egy pohár.
Tasha itthon van? – kérdem némileg bizonytalanul, ahogy megindulok a konyha felé. Égető szükségét érzem egy kávénak; talán megtölti a szemeim mögött lüktető űrt. – A nagyanyád mesélt valami… tehetséggondozó táborról. Az istenért se jutna eszembe, melyik héten van – nevetek fel fáradtan. – Iszol kávét?


But I’m a bad liar.
Vissza az elejére Go down
Tamara Reid
LA lakos
Második avatar : Közös terek (Reid ház) 9dB8ynF
Avataron : Virginia Gardner
Reagok száma : 2
Hozzászólások száma : 3
I. kis ikon : Közös terek (Reid ház) Tumblr_ozzdnr0PLa1tb638oo3_250
II. kis ikon : Közös terek (Reid ház) Tumblr_ozzdnr0PLa1tb638oo2_250
III. kis ikon : Közös terek (Reid ház) Tumblr_ozzdnr0PLa1tb638oo6_250
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : egyetemista
Kor : 26
Idézet : Everybody's lookig for something. Something, that makes it all complete. You"ll find it in the strangest places; in your lover's eyes, in the deepest friendship, in the words of others.. a simple word can make you smile or cry. But when you have found that special thing, you'll fly without wings
I. gif : Közös terek (Reid ház) Tumblr_inline_p0kbrxIF7X1tm5nf4_540
II. gif : Közös terek (Reid ház) Db47de60ada58cc84ec65ffaf4ea66fb

Tamara Reid
 



 

Tárgy: Re: Közös terek (Reid ház)
Hétf. Júl. 15, 2019 1:49 pm

Dad & Tammy

Ásítva ülök fel az ágyban, miközben elnyújtóztatom végtagjaimat. Mint mostanában minden este, most is sikerült későre elaludnom, bár kivételesen nem azért, mert a húgomnak meséltem el azt a mesét, amit már kismilliószor hallott, szinte kívülről tud, hanem azért, mert hallottam a szüleim vitáját, amin talán már meglepődnöm sem kéne, de mégis nagyon zavart. Bár azt nem hallottam, hogy miért veszekszenek, én mégis jobbnak tartottam, ha nem megyek ki a szobából, hogy üdvözöljem apát, akit már hetek óta nem láttam. Így csak elvettem egy könyvet és azt olvastam egészen addig amíg el nem nyomott az álom. Lustán kelek ki az ágyból, megigazítom azt, majd a pizsamámat egy kényelmes, itthoni ruhára lecserélve hagyom el a szobámat. Csend van, valószínűleg még mindenki alszik, így megpróbálok a lehető leghalkabban közlekedni, anya elég morcos szokott lenni, ha felkeltsük. Néha úgy viselkedik, mint egy kamasz kislány, aki éppen lázad a világ ellen. Valahol persze megértem őt, hiszen nagyon rossz érzés lehet évek óta egy kocsihoz láncolva élnie, de mégis annyira szeretném, hogy néha napján vidáman keljen fel, és ahelyett, hogy morgolódik mindenért, csak hálás lenne azért, amije van. Végtére is életben van, és ez a legfontosabb szerintem. A lépcsőt elérve megpillantom apát, így ösztönösen húzódik széles mosolyra a szám, lelkesen kezdek integetni neki, majd felgyorsítva a lépteimet  sietek le hozza. A megjegyzésére csak mosolyogva vonok egyet a vállamon, sosem aludtam délig, valahogy sosem vonzott annyira az ágy, hogy ott töltsem el az egész napomat. Nem kerüli el a figyelmemet az, ahogyan össze hajtsa a takarót, mintha itt ébredt volna fel, de egyenlőre nem törődök azzal, csak megfutamodok amint elhagyom az utolsó lépcsőfokot is, és megölelem őt. Mindig boldog vagyok amikor itthon van, anya gyakran szokta is a fejemhez vágni, hogy olyan vagyok, mint az apám, de én ezt nem sértésnek veszem, még ha annak szánja is, hanem inkább büszkeséggel tölt el.
- Szia, apu. Nagyon hiányoztál! - szólalok meg végül, és próbálom leküzdeni az öröm könnyeimet, amit a jelenléte vált ki belőlem mindig, amikor hosszú idő után találkozunk. - Talán pihenésre lenne szükséged.- teszem hozzá és egyáltalán nem gúnyosan, csak tényleg fáradnak tűnik. Ezt bizonyítja az is, hogy ha rajta múlna, akkor iskolába küldene a vakációban is. Nem mintha bánnám, néha azért jártam be plusz órákra is az egyetemre, hogy kicsit kiszabaduljak az itthoni felelősségeim alól. Persze örömmel játszom a nagy testvér szerepét, de van, hogy úgy érzem, hogy túl nagy a teher rajtam. Ilyenkor pedig egy kis visszavonulót fújtam mindig, de így is folyamatosan azon kattogott a fejem, hogy ebédeltek-e, vagy, hogy ittak-e aznap elegendő vizet.
- Anya elengedte egy barátnőjéhez. Pizsama partit tartottak. - válaszolok, miközben apa után megyek, mint valami pincsi kutya. Nem tehetek róla, ilyenkor szeretek mindig a közelében lenni. - Az csak a jövőhéten lesz. - mosolyogva ülök fel az egyik székre, majd bólintok. Nagyon rég volt már, amikor apával utoljára közösen kávéztunk, annyira szeretném, ha minden reggelünk ilyen lenne. De tudom, hogy csak egy ideig tart majd. - Meddig maradsz itthon? - kérdem őt figyelve.
Vissza az elejére Go down
Alexander Reid
LA lakos
Második avatar : Közös terek (Reid ház) Tumblr_p2q2ak2cWL1x231c4o8_250
Avataron : Nikolaj Coster-Waldau
Reagok száma : 9
Hozzászólások száma : 13
I. kis ikon : Közös terek (Reid ház) Tumblr_p4f5hz1FIx1x2krl0o4_400
II. kis ikon : Közös terek (Reid ház) B06488e90b4dc6218b2067f3771c726f138be936
III. kis ikon : Közös terek (Reid ház) PlayfulIllegalAsiansmallclawedotter-size_restricted
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : forgatókönyvíró, rendező, producer
Kor : 49
Idézet : we write to taste life twice: once in the moment, once in retrospect
I. gif : Közös terek (Reid ház) Tumblr_omvw0ipd8w1qd0w99o4_r1_500
II. gif : Közös terek (Reid ház) Tumblr_n2huzjGquW1r00543o6_r2_250

Alexander Reid
 



 

Tárgy: Re: Közös terek (Reid ház)
Csüt. Júl. 18, 2019 12:39 pm
Tammy & Alex
Wish I could erase it, make your heart believe


Elle rengetegszer a fejemhez vágta, hogy Tammy mennyire hasonlít rám; ezt persze inkább a belső dolgokra értette, hogy megmérgeztem őt ellene, és most örökké a pártomon fog állni; hogy annak ellenére tanítom őt oroszra, hogy Ő ezt megengedte volna. Szerinte Amerika egyik legnagyobb városában hazaárulás az orosz kultúrával foglalkozni; ezt mindig elengedtem neki, mert a republikánus nevelés mondathatja vele. Egyébként is utáltad ott, duzzogott. Miért kell ide is elhoznod a ruszkikat? Tényleg utáltam; és én sem értem, ennek ellenére miért ragaszkodom hozzá annyira. Tele volt ismerős mozzanatokkal, otthonra emlékeztető illatokkal, ízekkel, szavakkal; nem vágytam már rá, de nosztalgikus könnyebséggel pillantottam be a fel-fellebbenő függöny mögé.
Pont úgy feszélyezett Oroszország, mint amennyire a mostani házamban való jelenlét; és mégis mindig visszajövök. Ennek nagy részét képzik persze a gyerekek, még Luka is, akkor is, ha jelenleg (és az előrelátható jövőben határozatlanul) gyűlöl. Ahányszor Tammy ilyen lelkesen hívott apunak, amellett, hogy ösztönös és letörölhetetlen vigyor ült az arcomra, elöntött a bűntudat is. Hazajövök, hogy aztán megint elmenjek; benne van a munka is, igen, de tény: magam vállalkozom rá.
Elvégre, Tammy a külváros másik felén lévő, willowbrooki bérelt lakásomról sem tudott, ahová néha elmegyek. Majdnem annyira bűntudatot ébreszt bennem oda belépni, mint ide, de néha szükségem van rá. És a hátamnak is.
Ugyan, ez itt LA. Pihenünk a sírunkban – közlöm vele magabiztosan, holott néha… Néha igen vonzó ez az elgondolás. Mindig mindenkinek kell valami, akkor is, ha épp nyaralnál, vagy csak egyetlen délutánt szeretnél eltölteni alvással. – Kedves, hogy aggódsz, de miattam aztán ne.
Tartogassa csak olyannak, aki meg is érdemli.
Megértően bólogatok, ami az ottalvást illeti. – Melyik barátnőjéhez? – kérdezem, mert ez a dolgom, de valószínűleg úgysem ismerem. – Remélem, fiúk nincsenek ott – teszem hozzá, a reggelre fogva a tréfa gyengeségét. Talán a kávé ezen is segít.
Ah, igen… Tényleg – bólogatok, bár nem emlékeztem, mikor van. Most, míg a kávégép elberreg magában, gyorsan írok róla egy néhány szavas emlékeztetőt. Lehet, hogy nem fogunk találkozni, és akkor fel kell hívnom majd; azt pedig muszáj azzal kompenzálnom, hogy tudom, mi történik vele. – Még mindig a balettra megy? – vonom fel a szemöldököm, majd megcsóválom a fejem. – Tudom, hogy ez anyád álma, és már téged is oda iratott be, de… Nem hiszem, hogy erre Tasha lenne a megfelelő jelölt.
Nem azt mondom, hogy a kisebbik lányom nem kecses. Csak hogy hajlamos úgy mozogni, mint egy zsák krumpli. Ráadásul nem sok balerinát láttam eddig, akinek ne lettek volna egészségügyi gondjai, ne lettek volna stresszesek, testkép-zavarosak… Ki akarná ezt a gyerekének?
Nem tudom, a nagyapádtól függ – vonom meg a vállam, nyilván nem az én apámra célozva, hanem Elle-ére; aki a tökeimnél fogva rángat át egyik helyről a másikra, ha úgy tartja kedve. Elle szerint gyáva dolog, hogy mindig egyetértek vele, de persze, Őt nem tagadhatja ki a családból, a szeme fényét; engem bármikor kirúghat. Úgyhogy inkább lenyelem az összes békát, és hagyom, hogy olyan hülyeséget csináljon, amilyeneket csaj akar.
De képzeld: már elkezdődött az Only us castingja. Ava lesz az első, akit kiválasztunk, aztán hozzá nézzük a többieket, a dinamika miatt – mondom, tagadhatatlan izgatottsággal a fáradtság leple alatt. Tammy az egyetlen, már Markon kívül, aki tudja, mennyit jelent nekem az a film; és aki annak ellenére is bizonyosan imádni fogja és örülni fog a sikeremnek, hogy finoman szólva sem azt a közönséget célozza meg, mint a korábbiak. Nagyjából mint… Az angol beteg a Függetlenség napjához képest. – A casting és a szövegkönyv véglegesítése után, attól függően, hogy tudunk haladni a forgatással, a poszt-produkciót sem elsietve, másfél év múlva már vásznon is lehet.
Ez egyszerre tűnik soknak és lehetetlenül kevésnek. Egyelőre még nem tudom egészen felfogni, és nem is akarom elbízni magam; sok filmet még a casting után kaszálnak el. – Tudod… Lesz egy rész, amit valószínűleg Oroszországban forgatunk. Valószínűleg három-négy hónap; arra gondoltam, hogy ha lenne kedved… Szóval szívesen elvinnélek. Ez mondjuk nem biztos, hogy nyáron lenne, úgyhogy ki kéne hagynod egy félévet, úgyhogy nem kell most mondanod semmit, és később sem haragszom meg, ha inkább itt maradsz.


But I’m a bad liar.
Vissza az elejére Go down
Tamara Reid
LA lakos
Második avatar : Közös terek (Reid ház) 9dB8ynF
Avataron : Virginia Gardner
Reagok száma : 2
Hozzászólások száma : 3
I. kis ikon : Közös terek (Reid ház) Tumblr_ozzdnr0PLa1tb638oo3_250
II. kis ikon : Közös terek (Reid ház) Tumblr_ozzdnr0PLa1tb638oo2_250
III. kis ikon : Közös terek (Reid ház) Tumblr_ozzdnr0PLa1tb638oo6_250
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : egyetemista
Kor : 26
Idézet : Everybody's lookig for something. Something, that makes it all complete. You"ll find it in the strangest places; in your lover's eyes, in the deepest friendship, in the words of others.. a simple word can make you smile or cry. But when you have found that special thing, you'll fly without wings
I. gif : Közös terek (Reid ház) Tumblr_inline_p0kbrxIF7X1tm5nf4_540
II. gif : Közös terek (Reid ház) Db47de60ada58cc84ec65ffaf4ea66fb

Tamara Reid
 



 

Tárgy: Re: Közös terek (Reid ház)
Pént. Júl. 19, 2019 9:30 am

Dad & Tammy

Valahányszor apa haza tér, ismét kisgyereknek érzem magam, és bár ennek anyu nem nagyon szokott örvendeni, de én nem tehetek róla. Olyan ritkán találkozok vele, hogy képtelen vagyok nem örülni a viszontlátásnak újra, meg újra. Néha úgy érzem, hogy az egyetlen ember, akinek nem nehéz elviselnie az ő. Ha beszélgetünk, és kérdez, valóban érdekli, amit mondok, és nem csak azért szól hozzám, mert kénytelen, hiszen egy házban élünk. Anyával ellentétben neki bármit elmondhatok anélkül, hogy félnem kéne attól, hogy mit fog a fejemhez vágni ismét. Még csak a hangját sem emelte fel soha, talán ha nem hallottam volna egy párszor anyával veszekedni, akkor azt is hinném, hogy képtelen rá. És pont ez az, amiért rajongásig szeretem őt. Anyát is persze, hiszen mégis csak ő adott nekem életet, de vele kicsit másabb minden. Nehéz természetű nő, néha nem is értem, hogy apu, hogy bírja mellette, hiszen már hosszú évek óta házasok. Ő mégis hűséges férjként és apaként tér haza mindig, és próbál mindannyiunk kedvében járni, több, kevesebb sikerrel. Natashát, meg engem nem nehéz lenyűgöznie a puszta jelenlétével, azonban anya és az ikertestvérem már teljesen mások. Hármójuk között mintha érezhető lenne valami feszültség, amit nem igazán értek, hiszen apával nem nehéz jóban lenni, ők mégis, mintha nem azt az embert látnák belépni az ajtón, akit én.
- Márpedig valakinek rólad is gondoskodnia kell. - válaszolok halvány mosollyal az arcomon, majd vállat vonok. Nem csak azért szeretném, hogy pihenőt vegyen magának, hogy kipihenje magát, hanem azért is, mert szeretnék végre több időt eltölteni vele, mint az elmúlt években. Persze tudom, hogy a munkája mennyire fontos neki és azt is, hogy miattunk dolgozik, hogy mindenünk meglehessen, de néha azért jó lenne úgy haza várni őt, hogy tudom, hogy többet nem megy el. - Azért aludtál a kanapén, mert veszekedtél anyával? - kérdem végül, és bár vannak dolgok amik nem feltétlenül tartoznak rám, de mégis úgy érzem, hogy erre rá kellett kérdeznem. Láttam, hogy a takarót össze hajtja a kanapén, ami biztosan nem azért volt, mert reggelibe takarítani támadt kedve. Már régen nem vagyok gyerek, sőt, talán túl hamar is felnőttem, mint ahogy kellett volna, és látom apán, hogy magányos. Bár  sosem panaszkodik, - azt hiszem, hogy ebben is az apám lánya vagyok -, de én attól még látom, hogy nincs minden teljesen rendben. Nem muszáj persze válaszolnia a kérdésemre, de azért egy próbát megért.
- Egy osztálytársához. Én is csak párszor találkoztam vele, mikor érte mentem a suliba. Rendes lánynak tűnik. - válaszolok, és bár az este nem értettem egyet azzal, hogy anya elengedi őt egész éjszakára, de legalább neki talán sikerült jól éreznie magát. - Azt nem tudom, hogy fiúk voltak-e, de nem kell aggódnod, mert a kisebbik lányod szerelmes. Nem érdekli őt akármilyen fiú. - nevetek, és vissza gondolok egy pár nappal ezelőtti beszélgetésre a húgommal, amikor elmesélte, hogy mennyire tetszik neki az a szomszéd fiú, aki nemrég költözött ide a szüleivel. Azt is elpanaszkodta, hogy a srác észre sem vette őt. Nem hiszem, hogy aggódnom kéne bármi miatt is, hiszen Natasha még nagyon fiatal, minden bizonnyal csak ilyen gyerek szerelemről van szó, amin minden gyerek át kell essen. Amúgy is annál gyámoltalanabb, hogy bármi olyant csináljon, amit nem szabadna. Sajnos ebben a világban a gyerekek már nagyon korán ki akarják próbálni az életet, a húgom is lassan abba a korba lép, ahol érdekelni kezdik a fiúk, de én nagyon sokat beszélgettem már vele, és tudom, hogy bízhatok benne.
- Igen. A balett tényleg nem neki való, de anya ezt másképp látja. Nati jobban szeretne lovagolni járni, de erről anyu hallani sem akar. - elhúzom a számat, és hirtelen eszembe jut, ahogyan én is balettoztam annyi idősen, mint a húgom. Bár nekem egy kicsit jobban ment, de nem szerettem soha. Mikor kiléptem, talán akkor okoztam anyának az egyik legnagyobb csalódást, akkor jött rá, hogy nem tud a maga mintájára formálni. Én mégsem bánom, hogy abba hagytam, hiszen az az igazság, hogy túl nagy jövőt nem láttam benne. Natasha előtt is ott van még az élet, bármi lehet, ami csak szeretne lenni, csak rá kell jönnie neki is, hogy anya nem dönthet az életéről. Amint ez megtörténik, kialakul majd ő is. Egy kicsit még úgy látom rajta, hogy bizonytalan sok mindenben és, hogy ide oda csüng, mindenkit szeret, de nem igazán találja a helyét.
- Jó, akkor majd én beszélek a nagyapával. Hogy hagyja, hogy egy kicsit tovább maradj. - vetem fel az ötletet, bár nem sok esélyt látok arra, hogy a kedvemre tegyen. Főleg nem akkor, ha a munkáról van szó. Néha olyan érzésem van, mintha szándékosan nem akarná, hogy apa gyakrabban járjon haza. Ahogyan lelkesen mesél a castingról, ismét elmosolyodom magam a lelkesedését látva. Olyan jó érzés azt látni, hogy mennyire szereti azt, amit csinál, és, hogy mennyire jól akar mindig teljesíteni.
- Tényleg? Nagyon örvendek neki. És biztosra veszem, hogy sikert aratsz majd vele. - szólalok meg épp olyan lelkesen, mint amilyen ő. Bár kislányként sokat álmodoztam arról, hogy egyszer én is színésznő legyek, és együtt tudjak dolgozni majd apával, de aztán ahogy az évek teltek rájöttem, hogy nem nekem való. Sosem szerettem a figyelem középpontjában lenni, mindig lámpalázas voltam még akkor is, ha ki kellett állnom az osztály elé felelni, elképzelhetetlennek tartom, hogy kamerák előtt, megjátszva magamat töltsem el a mindennapjaimat. Az terve, miszerint szívesen vinne magával engem is, nagyon tetszik, és elképesztően boldog is lennék, ha vele mehetnék olyan hosszú időre - nem is tudom, hogy valaha voltunk-e annyi időt együtt -, mégis elbizonytalanodok a válasszal.
- Én nagyon szeretnék veled menni, apu... - válaszolok, majd elhallgatok, hogy át tudjam gondolni, hogy igazából mit is akarok felelni. Bár még nem kell válaszolnom rögtön, hiszen addig bőven van idő, én mégsem akarom őt biztatni. - ... de mi lesz Natashával és Lukával? Anya sem biztos, hogy örvendene neki...
Vissza az elejére Go down
Alexander Reid
LA lakos
Második avatar : Közös terek (Reid ház) Tumblr_p2q2ak2cWL1x231c4o8_250
Avataron : Nikolaj Coster-Waldau
Reagok száma : 9
Hozzászólások száma : 13
I. kis ikon : Közös terek (Reid ház) Tumblr_p4f5hz1FIx1x2krl0o4_400
II. kis ikon : Közös terek (Reid ház) B06488e90b4dc6218b2067f3771c726f138be936
III. kis ikon : Közös terek (Reid ház) PlayfulIllegalAsiansmallclawedotter-size_restricted
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : forgatókönyvíró, rendező, producer
Kor : 49
Idézet : we write to taste life twice: once in the moment, once in retrospect
I. gif : Közös terek (Reid ház) Tumblr_omvw0ipd8w1qd0w99o4_r1_500
II. gif : Közös terek (Reid ház) Tumblr_n2huzjGquW1r00543o6_r2_250

Alexander Reid
 



 

Tárgy: Re: Közös terek (Reid ház)
Szomb. Júl. 27, 2019 4:51 pm
Tammy & Alex
Wish I could erase it, make your heart believe

Ah. Szóval akkor nem kell minden fiú miatt aggódnom könnyedén, csak egy végett, de miatta nagyon? – vonom fel a szemöldökömet nevetve. Ha Tammy állna elő valami hasonló történettel, akkor talán jobban a szívemhez kapnék, ugyanakkor… Lényegében nem az én dolgom, ugye? Volt már barátja, legalábbis azt hiszem, bár hogy mennyire volt komoly, azt nem csak, hogy nem tudom, nem is akarom tudni. Jobb, ha az ilyesmi folyik a saját medrében. Sosem vagyok itthon, honnét formálhatnám a jogot arra, hogy beleszóljak az életükbe? A világ másik feléről?
Amíg nem drogozik, iszik, vagy szerzi a pénzét egy sztriptízbárból, szerintem nincs szükség a beavatkozásomra.
Igen. A nagyapád erről híres; hogy meg lehet győzni bármiről – vigyorodom el a gondolatra. Szép álom, de az igazság az, hogy Elle apja még a gyerekeire sem hallgat, ha a meggyőződéseiről van szó; számára csak a profit a lényeg, a számok igazságát élvezi, nem a kapcsolatokét. És ez tulajdonképpen az ő dolga; a vagyona sem csak úgy az ölébe pottyant, megdolgozott érte az öreg, engem pedig neveltek még annyira szigorúan, hogy ezt nagyon is értékelni tudjam.
Bár hivatalosan alig rokonom, csupán a nem épp tökéletes házasságom révén, valahol mindig megpróbáltam felérni a lehetetlennek tűnő elvárásaihoz. Ha ez sok munkát jelentett, sokat, ha sok külföldi munkát, akkor sok külföldi munkát. Valakinek alkalmazkodnia kellett, nem pedig csak várnia, hogy a dolgok kedvezően alakuljanak.
A próbálkozást most is értékelem, de inkább ne vessz össze vele ilyesmiken… Inkább örülj annak, amíg itt vagyunk, hm?
Ami a film sikerét illette, egyszerre voltam benne biztos és teljesen bizonytalan. Rég nem éreztem efféle izgatottsággal kevert aggodalmat, pedig még csak most álltunk neki, még semmi sincs letéve az asztalra, bebetonozva; még bármin lehet módosítani. Mostantól nem fogok jóízűen aludni, míg az utolsó képkocka is tökéletes helyére nem kerül az utómunkák során. Sőt, valószínűleg a premierig; minden attól függ, aznap milyen fogadtatást kap, és ahogy a filmes szakmát illeti, úgyis tudom, hogy még az is számítani fog, aznap mennyi fehérjét ettek meg a kritikusok.
Mindent megteszek érte, hogy így legyen – bólintok. Nem kell tudnia az aggodalomról, abból egyébként is bőven elég jut ki neki. Mint ahogy azt a következő kérdésem hozama is bizonyítja.
A legtöbb vele egykorú ugrálna örömében, amiért kihagyhat néhány hónapot, hogy Európába utazzon; oké, Oroszország talán kevésbé hangzik vonzónak, mint mondjuk Olaszország, de Európa, és az a lényeg. Amint nem látom rögtön felvillanni ezt a kitörő örömet az arcán, tudom, hogy nemet fog mondani. Bizonyos értelemben. Mélyet sóhajtva teszem le a pultra a csészéket. – Nézd… Tudom, hogy az önzetlenség hatalmas erény. Tényleg. De nem kell… Nem szabad mindig másokat helyezned magad elé, kicsim – mondom, miközben a cukrot keresem a szekrényben. Aztán a hűtőhöz lépek, és előveszek egy adag tejet, meg tejszínhabot; mert most úgy érzem, szükség van a tejszínhabra. – Biztosan nagyon hiányoznál nekik, amit megértek. Ha valaki, akkor én nagyon tudom, milyen hiányolni téged. Titeket. De ez olyan lehetőség, ami nem sokszor adódik meg, és… Ne érts félre, tényleg nem kell most válaszolnod, csak attól tartok, hogy nem csak erre mondasz nemet. Érted, mit mondok?
Aligha, mert még én sem igazán értem. – Hogy később is el fogsz utasítani dolgokat azért, mert az anyádra és a testvéreidre akarsz vigyázni. Natasha kicsi, az igaz, de tudod, hogy sosincs egyedül; Gwen mindig itt van. Ráadásul szerintem a nagyszüleid is szívesen vállalnak néhány hetet, hogy vigyázzanak rá. Luka és az anyád pedig már igencsak felnőttek. Nem vállalhatsz értük is felelősséget. – Ha valakinek, nyilván nekem kellene, de… De. – Néha szórakoznod is kell.
Megvonom a vállamat, aztán felrázom a tejszínhabos flakont, és gondolkodás nélkül nyomok egy nagy adagot a számba. Aztán odalépek hozzá, és kérdőn fordítom felé. – Kérsz? – vigyorgok, aztán a válaszától függően cselekszem. Végül viszont az a kávé is elkészül, úgyhogy nekiállok kiöntögetni, pedig sokkal szívesebben innám egyenesen a bödönből, vödörszámra. – Emlékszel, mikor kicsik voltatok, még a régi házunkban, és odaültetek a pulthoz sorban, aztán tátott szájjal vártátok a tejszínhabot? – kérdezem vidáman. Akkorák voltak a bárszékek, hogy alig bírtak felmászni rájuk, Natasha pedig még nem igen tudott járni, úgyhogy az etetőszékben ücsörgött ott, míg én főztem. – Tyúkanyó eteti kiscsibéit. Olajfestmény vásznon, circa 2008… Elég más volt, hm?
Elle utálta. Szerinte a tejszínhab méreg, és Natasha csakis organikusat ehet; pedig a tejnél nem sok organikusabb dolog van, nem? Az ikrek születésekor még nem volt ennyire oda a bio-cuccokért, de Natashánál elég sokáig megmaradt ez a hóbortja. Arra gondoltam, talán a balesete miatt… Talán azért próbál mindenki mást egészségesen tartani. De meglehet, csak az imázsának tett jót a bio-mami vonulat.
Szerintem… Csinálok palacsintát. Olyan igazi vékonyat, nem azt a zsemlét, amit itt annak hívunk – döntöttem el, csípőmet a pultnak döntve. – És… Azon is gondolkodtam, hogy ha már annyira egyedül vagytok… Mi lenne, ha szereznénk egy kutyát?

But I’m a bad liar.
Vissza az elejére Go down
Admin
LA lakos
Második avatar : Közös terek (Reid ház) K0iLbdy
Avataron : Faceless
Reagok száma : 251
Hozzászólások száma : 269
I. kis ikon : Közös terek (Reid ház) YsPCudK
II. kis ikon : Közös terek (Reid ház) M3BQ2OB
III. kis ikon : Közös terek (Reid ház) TeVIrre
Elõtörténet : city of fallen angels
Foglalkozás : administration
Kor : 242
Idézet : Of course, in Los Angeles, everything is based on driving, even the killings. In New York, most people don’t have cars, so if you want to kill a person, you have to take the subway to their house. And sometimes on the way, the train is delayed and you get impatient, so you have to kill someone on the subway. That’s why there are so many subway murders; no one has a car.
I. gif : Közös terek (Reid ház) Giphy
II. gif : Közös terek (Reid ház) Giphy

Admin
 



 

Tárgy: Re: Közös terek (Reid ház)
Hétf. Aug. 12, 2019 2:14 pm
Közös terek (Reid ház) WggXWZs
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
 



 

Tárgy: Re: Közös terek (Reid ház)
Vissza az elejére Go down
Közös terek (Reid ház)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
911 Los Angeles :: 
Reid családi ház
-
Ugrás: