KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

Turistaközpont

Admin
LA lakos
Második avatar : Turistaközpont K0iLbdy
Avataron : Faceless
Reagok száma : 251
Hozzászólások száma : 269
I. kis ikon : Turistaközpont YsPCudK
II. kis ikon : Turistaközpont M3BQ2OB
III. kis ikon : Turistaközpont TeVIrre
Elõtörténet : city of fallen angels
Foglalkozás : administration
Kor : 242
Idézet : Of course, in Los Angeles, everything is based on driving, even the killings. In New York, most people don’t have cars, so if you want to kill a person, you have to take the subway to their house. And sometimes on the way, the train is delayed and you get impatient, so you have to kill someone on the subway. That’s why there are so many subway murders; no one has a car.
I. gif : Turistaközpont Giphy
II. gif : Turistaközpont Giphy

Admin
 



 

Tárgy: Turistaközpont
Szer. Jún. 19, 2019 8:08 pm
***
Vissza az elejére Go down
Selma Smythe
LA lakos
Második avatar : Turistaközpont Nn4bo6
Avataron : Julianna Margulies
Reagok száma : 2
Hozzászólások száma : 4
I. kis ikon : Turistaközpont 926276_1
II. kis ikon : Turistaközpont Tumblr_niy1ceQ0gc1scx9bko1_250
III. kis ikon : Turistaközpont Xkyibt10
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : Hospice ápolónő
Kor : 54
Idézet : "Minden ember élete ugyanúgy ér véget. Csak hogy hogyan élt, és hogyan halt meg, az, ami megkülönbözteti egyik embert a másiktól." (Ernest Hemingway)
I. gif : Turistaközpont Giphy
II. gif : Turistaközpont Giphy

Selma Smythe
 



 

Tárgy: Re: Turistaközpont
Pént. Júl. 19, 2019 10:37 pm
Architecture is not an inspirational business. It's a rational procedure to do sensible and hopefully beautiful things.
Jeff és Selma

A ház régi, s bár az anyagi forrásokból úgy-ahogy elég innivatívan fel lett újítva, ennek az említett renoválásnak már megvan vagy 15 éve, s valljuk be, azóta nagyon sok minden amortizálódott rajta, s túlhaladta a technika is. Sajnos az elektromos hálózat nem bírta már az egyre modernebb orvosi masinákat, s a hely sem volt már elégséges. Így vált szükségessé a plusz egy szoba hozzáépítése, s a közben kiderülő egyéb szerkezeti gondok megoldása. Most ott tart az egész, hogy le kell cseréltetni a teljes tetőszerkezetet, mert szétrágták a termeszek, s a ház jobb hátsó része is megsüllyedt egy kicsit a nem megfelelő alapozásnak hála, szóval... már nem is tudom követni milyen felújítási lépcsőknek nézünk elébe. Igazából nem is rám tartozik. Engem maximum annyiban érint, hogy nekem kell felügyelni, hogy a munkások tényleg dolgozzanak is, s vigyázok az orvoselektronikai eszközökre, amelyekhez értek.
A vödörnyi kávé elkészíültével nekilátok, hogy a csészéket is elmossam, s törölgessem. Nem tudom, hogy ki kér majd, de annyit mosok, ahány munkással a minap már volt szerencsém találkozni, az a biztos. Ha mind innának, akkor se kelljen két körben szervírozni nekik a feketét.
Széles mosollyal ajkaimon lépek ki a házból, kezemben a tálcára halmozott edényekkel első körben. Másodikban pedig a kávéval, tejjel és cukorral is.
- Kávészünet, Uraim!
Trillázom kedélyesen, kieresztve hangomat. Orgánumom egyébként sem kifejezetten halk, nem kell nagyon kiabáljak, ha azt akarom, hogy halljanak. Persze ha épp most indítanak be valami flexet vagy fúrót, akkor nyilván "bajban" leszek.

Vissza az elejére Go down
Jefferson Cash
LA lakos
Második avatar : Turistaközpont 27-27
Avataron : Mike Rowe
Reagok száma : 5
Hozzászólások száma : 5
I. kis ikon : Turistaközpont YsPCudK
II. kis ikon : Turistaközpont M3BQ2OB
III. kis ikon : Turistaközpont TeVIrre
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : építési vállalkozó
Kor : 57
Idézet : Goodness and hard work are rewarded with respect.
I. gif : Turistaközpont Giphy
II. gif : Turistaközpont Giphy

Jefferson Cash
 



 

Tárgy: Re: Turistaközpont
Hétf. Júl. 22, 2019 1:21 pm
Furcsa volt délelőtt kilencre megérkezni az építkezésre, és látni, hogy az embereim csak most kezdenek hozzá a munkálatokhoz. Bármelyik másik megbízásnál már reggel hatkor ütötték volna a szegeket, zümmögtették volna a betonkeverőt és pár ízes szitokszavat is eleresztettek volna, ha valami nem úgy sül el, ahogyan az elképzelték. Most azonban mintha kicserélték volna őket, mintha pontosan tudták volna, hogy ez a hely nem engedi meg a túl korai kezdést, furcsán néznének rájuk, ha elengednék kifogyhatatlan ocsmányságaik tárházát. És mindezek miatt nagyon büszke voltam rájuk, kicsit olyan volt ez az egész, mintha apa nézne a felcseperedő gyerekekre, akik végre nem erőből teszik bele a műanyag kockát a kör alakú foglalatba, hanem végre használják az eszüket is.
- Főnök, ku... szóval nem értem ezt a rajzot. Ezek szerint hatvankét és egynegyed hüvelyknek kell lennie az áthidalónak, de egy másikon hatvanhét és háromnegyed hüvelyk. - csak bólogattam rá, és már majdnem megsimogattam az okos kis buksiját, de az mégsem lett volna helyénvaló, így inkább felhívtam a figyelmét a dátumozásra. Hiszen az egy dolog, hogy a tervező mit álmodik meg és milyen csodálatosan széles panorámával képzelte el az új helyiséget, ha az nem felel meg a szabványoknak, akkor bizony közbeszólok és jó GPS módjára újratervezést rendelek el. - Hatvankét és egynegyed...
Mosolygok rá, majd körbenézek, hogy hol hibádzik egy segítő kéz és belevetettem magam a munkába.

Őszintén szólva, el tudtam volna képzelni jobb körülményeket is a munkához, hiszen ezeket az orvosi készülékeket kerülgetni nem túl felemelő, a srácok meg mindig attól félnek, hogy elrontanak valamit és akkor a betegeknél nem veszik észre a rákot. Már többször is beszéltem Selmával erről, kérve őt, hogy találjunk valami megoldást, de egyelőre nem akadtunk az üdvözítő útra. Éppen egy vezetéket cserélek ki, a régi alumínium bekötéseket cserélem le rézre, amikor meghallom a hívó szót kávéra, s mint minden egyes alkalommal, leteszek mindent, hogy találkozhassak vele.
- Köszönöm! - küldök egy mosolyt a nővérnek, majd átveszem a kávét és kissé félreállok, hogy a többiek is odajussanak. Pár pillanatot töltök csak a fekete fújásával, mert még mindig forró, aztán ahogyan egyre hangosabb lesz a körülöttem lévő zsibvásár, úgy fordítom figyelmem az egész okozója felé.
- Még a végén megszokják a jót, és a következő munkánál is követelni fogják a kávészüneteket. - súgom oda Selmának, apró nevetéssel kísérve a megyjegyzést. Aztán gyorsan ledöntöm a bögrém tartalmát és visszateszem azt a tálcára, hogy már menjek is tovább, de egy pillanatra még visszalépek a nővér mellé. - Nem akarok beleszólni a munkájába, de arról lenne szó, hogy... Nem is tudom, hogyan fogalmazzam meg.
Felsóhajtok, szemmel körbenézek az építési területen, majd az egyik sarkában meglátok valakit, akinek semmi keresnivalója nem lenne ott. Rámon csak úgy hívja őket, hogy "muertos vivientes", ami persze rettentő ízléstelen tőle, de nem áll messze az igazságtól. - Szóval arról lenne szó, és kérem ne vegyék rossz néven, de... Nem vagyuk túrista látványosság és a munkatársaimat zavarja, ha ennyire nézik őket. Mármint ők...
Biccentek fejemmel a pizsamás lány felé, majd erőltetett mosollyal pillantok újra a nővérre. Szerintem ahhoz képest még gusztusos voltam és tűrhető!
Vissza az elejére Go down
Selma Smythe
LA lakos
Második avatar : Turistaközpont Nn4bo6
Avataron : Julianna Margulies
Reagok száma : 2
Hozzászólások száma : 4
I. kis ikon : Turistaközpont 926276_1
II. kis ikon : Turistaközpont Tumblr_niy1ceQ0gc1scx9bko1_250
III. kis ikon : Turistaközpont Xkyibt10
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : Hospice ápolónő
Kor : 54
Idézet : "Minden ember élete ugyanúgy ér véget. Csak hogy hogyan élt, és hogyan halt meg, az, ami megkülönbözteti egyik embert a másiktól." (Ernest Hemingway)
I. gif : Turistaközpont Giphy
II. gif : Turistaközpont Giphy

Selma Smythe
 



 

Tárgy: Re: Turistaközpont
Szer. Júl. 24, 2019 10:26 pm
Architecture is not an inspirational business. It's a rational procedure to do sensible and hopefully beautiful things.
Jeff és Selma

Csodát tenni nem tudok, bár határozottan sokszor van olyan, amikor azt kívánom, bárcsak képes lennék rá. Hiába fogadtam el a halált és azt, hogy annak várásában segítek a pácienseimnek, ettől még ember vagyok lélekkel, hát egyértelműen szeretném őket inkább élve látni, mint holtan. Viszont nem áll hatalmamban az életüket megmenteni, ahogyan az sem, hogy elvitessek egy egész épületnyi orvosi felszerelést úgy, hogy a jelen helyzetben igazán különleges és nem megszokott pácienseket ápolok.
A ház nem az enyém, ahogyan a programnak is csak alkalmazottja vagyok. Ide s tova ugyan 20 éve, de ez nem hatalmaz fel arra, hogy olyan horderejű kérdésekben döntsek, melyekről Mr. Cash-sel már számtalanszor beszéltünk. Értem én és megértem, hogy nem ehhez szoktak hozzá, s így a munkások is lassabban haladnak, mert olyan, mintha tojásokon kellene járkáljanak ügyelve arra, hogy valamelyiket össze ne zúzzák. Szeretnék segíteni, de csak annyit tudtam tenni, hogy Trudyval megbeszéltem, hogy ezentúl a felújítás ideje alatt nála lakjanak ők Azt álmomban nem gondoltam volna, hogy teljesen inkompetensnek minősül kolleginám ebben a szerepben, én pedig felügyelem az építkezés ideje alatt a gépeket, s ha valahol látom, hogy nagyon nem bírnak velük, akkor navigálom a "hogyan is vigyázzanak rájuk?" utat.
Elmosolyodom Jeff szavainak hallatán. Közben odabiccentek egy szívesent az éppen kávéért folyamodó aktuális ifjoncnak.
- Az már a maga dolga, hogy lefektesse a határokat. - emelem fel kezeimet mintegy megadón. Nevetek. Kávét nem hoztam magammal, én bent iszom majd meg a magamét, így szabad mindkét kezem, lengethető.
Megspékelem egy kacsintással az előzőeket: - Egy kis kényeztetésbe még senki nem halt bele, de ahogy mondani szokták, jóból is megárt a sok. Ha gondolja majd tartok nekik rögtönzött kiselőadást a magas vérnyomás veszélyeiről, hátha mire eljutnak a legközelebbi megbízásig, addigra mind önként lemond a koffeinfogyasztásról.
Már éppen fordulnék dolgomra én is, amikor megérzem, hogy valamiféle folytatás következik, így nem lépek odább egy tapodtat sem. Érdeklődéssel, odafigyeléssel fordulok Jefferson felé. Midőn érzékelek felőle némi zavart, szinte ösztönösen nyúlok felé, hogy bizalmaskodón alkarjára simítsam tenyeremet.- Ahogy jön, ne keressen szóvirágokat, magunk vagyunk. - mosolygom rá, s ezzel a görbülettel egy időben engedem el a karját (ha nem húzta el hamarabb). Pillantásának fókuszát követem én is a magam tekintetrebbenésével, s meglátva azt, amit ő is felfedezhetett zavartan szívom be alsó ajkamat.
- Teljesen érthető. Nem volt része a megállapodásnak, hogy rajtam kívül és önökön kívül más is lesz a telken. - előbbi sóhaját most magaménak érezve én következem. Hosszan-gyorsan fújom ki a tüdőmben rekedt levegőt. - Megpróbálok beszélni vele, de nem ígérhetek osztatlan sikert. Ha az megnyugtatja a munkásokat, nyugodtan árulja el nekik, hogy Katarzyna nem látja őket. Azért tűnik úgy, mintha kimeredten bámulna, mert valójában a hangok felé fordul, s a látására nem támaszkodik. A szem számára nem érzékszerv, nem is tudja, hogy "néz" velük. Ő.. - mintha én magam is a szavakat keresném, kis időre elhallgatok. - ..egy kicsit más. Minden tekintetben. Megérti?
A pizsamába bújt lány (asszony egyébként, de ezt aligha tudhatja bárki, s nem is érdekes ebben a kontextusban) felé pillantva társát keresem. Ahol Katarzyna ott van, ott megjelenik a "másik fele" is, csak idő kérdése. S fogalmam sincs, hogy azt hogyan magyarázom majd anélkül, hogy át ne lépnék bizonyos titoktartási szabályokat.
- Beszélek a kolléganőmmel, s megpróbálom megoldani, hogy ne jöjjön vissza minduntalan. Ennél többet viszont sajnos nem ígérhetek. Nagyon sajnálom.

Vissza az elejére Go down
Admin
LA lakos
Második avatar : Turistaközpont K0iLbdy
Avataron : Faceless
Reagok száma : 251
Hozzászólások száma : 269
I. kis ikon : Turistaközpont YsPCudK
II. kis ikon : Turistaközpont M3BQ2OB
III. kis ikon : Turistaközpont TeVIrre
Elõtörténet : city of fallen angels
Foglalkozás : administration
Kor : 242
Idézet : Of course, in Los Angeles, everything is based on driving, even the killings. In New York, most people don’t have cars, so if you want to kill a person, you have to take the subway to their house. And sometimes on the way, the train is delayed and you get impatient, so you have to kill someone on the subway. That’s why there are so many subway murders; no one has a car.
I. gif : Turistaközpont Giphy
II. gif : Turistaközpont Giphy

Admin
 



 

Tárgy: Re: Turistaközpont
Hétf. Aug. 12, 2019 2:13 pm
Turistaközpont WggXWZs
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
 



 

Tárgy: Re: Turistaközpont
Vissza az elejére Go down
Turistaközpont
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
911 Los Angeles :: 
Santa Monica-hegység
-
Ugrás: