KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

Archívum (Rendőrkapitányság)

Admin
LA lakos
Második avatar : Archívum (Rendőrkapitányság) K0iLbdy
Avataron : Faceless
Reagok száma : 251
Hozzászólások száma : 269
I. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) YsPCudK
II. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) M3BQ2OB
III. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) TeVIrre
Elõtörténet : city of fallen angels
Foglalkozás : administration
Kor : 242
Idézet : Of course, in Los Angeles, everything is based on driving, even the killings. In New York, most people don’t have cars, so if you want to kill a person, you have to take the subway to their house. And sometimes on the way, the train is delayed and you get impatient, so you have to kill someone on the subway. That’s why there are so many subway murders; no one has a car.
I. gif : Archívum (Rendőrkapitányság) Giphy
II. gif : Archívum (Rendőrkapitányság) Giphy

Admin
 



 

Tárgy: Archívum (Rendőrkapitányság)
Pént. Aug. 09, 2019 5:39 pm
***
Vissza az elejére Go down
Alain J. Woodrow
LA lakos
Második avatar : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_pjfz2jBKre1udxr0yo3_250
Avataron : Nguyễn Thanh Tùng
Reagok száma : 12
Hozzászólások száma : 12
I. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_oork3ata1O1ux062k_100
II. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_oork47JVzP1ux062k_100
III. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_oork5lDUDb1ux062k_100
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : archívumi levéltáros
Kor : 31
Idézet : What is the cost of lies? It’s not that we will mistake them for the truth. The real danger is that, if we hear enough lies, then we no longer recognize the truth at all. What can we do then? What else is left but to abandon even the hope of truth and content ourselves instead with stories? In these stories, it doesn’t matter who the heroes are. All we want to know is who is to blame.
I. gif : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_orlpsaMc7O1sjfeab_400
II. gif : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_orlpr2sBFB1sjfeab_400

Alain J. Woodrow
 



 

Tárgy: Re: Archívum (Rendőrkapitányság)
Pént. Aug. 09, 2019 10:52 pm
Bowen & Woodrow
- - - - - -
Minden héten legalább van egy nap, amikor kurva fáradtan ébredsz; hiába aludtál nyolc órát, a szervezeted a világért sem akar együttműködni, az előző éjjel kiszívott nyakad még mindig tompa fájdalommal lüktet, a kávédnak semmi íze, mert a kedvenc baristád amúgy még mindig a hálószobádban alussza az igazak álmát az egyik szabadnapján, neked viszont fel kell venned az idióta egyenruhád és munkába menni, mert hétköznap van, és hétköznaponként állítólag szükség van rád.
Összefolytak az órák; képtelen lettem volna megmondani, három perce ültem bent vagy három órája, de már rég nem volt mit csináltam, minden aktát leporoltam, sorba rendeztem őket újra, kitakarítottam a számítógépet, kivittem a szemetet és még a port is letörölgettem a polcokról, de az idő csak nem akart gyorsabban telni, még a második kávé után sem, aminek csakúgy semmi íze nem volt, mint az elsőnek. Jobb híján, mindenféle konstruktív foglalkozásból kifogyva a Gardenscapes-t nyomogattam a telefonomon, azon gondolkodva, vajon Carter ebben a pillanatban mit csinálhat, vajon rájött-e már, hogy nincs a lakásomban se kávé, se energiaital, de még csak semmi ehető sem, és hogy hogyan fogom magam ebből kimagyarázni, fpleg azok után, hogy hetekkel korábban megígértem neki, hogy végre elkezdek vigyázni magamra. Lehet, ez lenne a megfelelő pillanat arra is, hogy ebédszünet címszóval eltűnjek valamennyi időre a rendőrkapitányságról és elmenjek bevásárolni legalább; ha a műszakon végén még ő ott lenne a lakásban, talán lenne motivációm ahhoz is, hogy főzzek, meg egyébként is, az archívumban sose járt senki, sosem kellett innen semmi senkinek, vagy semmi egetrengetően fontos, amit nem üzenhettem volna meg nekik smsben, szóval... Ja.
De mivel már csak tizenhét szint maradt a Gardenscapes-ben ahhoz, hogy elérjem a százat, úgy döntöttem, először azzal foglalkozok, mert a bolt nem fog elszökni; a jobb napokat is látott, macskás vans tornacipőbe bújtatott lábaimat hanyagul pihentettem az íróasztalom lapjának szélén, nem törődve azzal, hogy kilométerekkel messzebb állt a munkahelyi elvárásoktól, mint kéne, mert hát ide úgyse járt senki, meg egyébként is, ha ki akartam volna rúgni a macskás cipőmért, akkor már évekkel korábban megtették volna, de ugye... Senki se akarta átvenni a helyem, szóval tartogattak, mert miért is ne? De nem is baj, minden normális esetben elvoltam itt, amikor a kávém ténylegesen epres-vaníliás volt, úgy, ahogy szerettem; egyelőre viszont inkább vaníliás volt, mint epres, kiábrándítóan édes, de hát majd összeszedek egy másikat odakint. Már csak három szint és mehetek is...
Vissza az elejére Go down
Brent E. Bowen
LA lakos
Második avatar : Archívum (Rendőrkapitányság) X1b3j4A
Avataron : Dacre Montgomery
Reagok száma : 13
Hozzászólások száma : 11
I. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) B4XNJoC
II. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) 380c04a8c09767cfd189ba7546431438
III. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) 634zGuW
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : Rendőrtiszt
Kor : 28
Idézet : I'm feelin' okay this mornin' - - We're on a ride to nowhere
I. gif : Archívum (Rendőrkapitányság) Jz2CyMr
II. gif : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_p4z6foaJVA1rpe0nao1_540

Brent E. Bowen
 



 

Tárgy: Re: Archívum (Rendőrkapitányság)
Szomb. Aug. 17, 2019 11:37 pm
az aktakukac
Elővettek valami régi szar ügyet, amit annak idején ejtettek, mert semmi sem függött össze és a sok eszükkel belekeveredtek. Ugyan a nyomozók egy szinttel feljebb ücsörögnek, az alsóbb rétegben is becsatlakoztak azok, akik annak idején részt vettek kiszálláskor, helyszínelés alatt, vagy például Doug, aki többször is elsőként érkezett a helyszínre. Valami ronda dolog, a stricik nyírják a kurváikat stílus és mégsem, az biztos, a tag azóta nyugtatóval gurítja le a kávét, érik neki a nyugdíj, én azt mondom, még két halott drogos és már meg is van. Néha amúgy sem értem, egyesek hogy kapják meg a pszichológia tesztet, vagy épp akármelyiket, gyanús nekem, hogy egy idő után már csak ránéznek az emberre, csak ne menjen már el. Más városokban kicsit másabbak a juttatások, a gettók környékén a pótlék is zsírosabb, vagy elmennek valami nyugodt kisvárosba és lógatják a lábukat az élet végéig. Én is mi a tökömért vagyok még itt? Mert köt az a rohadt papír.
Apropó, papír. Szedd össze őket, ugye Bowen? Mosolyogva bólintottam, fejben pedig készítettem elő Doug nyugdíjat érő hulláját. Fogsz te még röhögni, amikor összeesel a szívrohamban, én meg inkább ájulást tettetek, de nem nyomkod a retkes mellkasod. Ezek a gondolatok boldogítanak és mivel ma nem kell kimennem még járőrözni, marad a kulimunka. Kapar az agyam egy cigi után, majd bemegyek a klotyóba, mint mindenki más, amikor épp nagyon szigorúak akarnak lenni a szünetekkel, a tűzjelzőt már más korábban megbuherálta. Ilyenkor kicsit bírom őket, egyeseket, nem a savanyodott öregeket, hanem a hozzám hasonlókat. De abból kevés van.
- Hjaj faszom... - mordulok el és felállok az asztaltól. Nem az enyém, még, csak itt kell jelentéseket írnom meg minden, gyakornoki padféleség, fos géppel, ha maradok, majd a többiek között kapok helyet, ez egy elszeparált boksz, hogy csendesebben tudjon oktatni a főtiszt, ha épp rám akar érni. Amúgy is fokhagymaszagú az ember, jobb ha magamtól jövök rá. Kiropogtatva a hátam, megindulok a többiek helyei felé, egyesek már kimentek, mások beszélgetnek vagy épp gépelnek, mindenki teszi a dolgát. A telefonok meg-megcsörrennek, zsong az egész hely, miközben én cuki titkárnő módjára összeszedem az aktákat, amikre már nincs szükség. A legfontosabbakat már bekérték a nyomozók, ezek másodlagosak, vagy azok ismétlése. Nem voltam akkor még itt, csak az újságokban olvastam, amit leközöltek. Aztán elindulok az archívum felé, itt már lazább és nagy a csend, menet közben lapozgatok bele az aktákba, miért ne alapon, pont letojom, mennyire szabad és mennyire nem, érdekeset azonban vagy nem találok, vagy nem jót kaptam ki. Érdekes fotók, szemem felvonva érek az archívum elé. Meg lehet nyugodni, én ezektől is jól alszom, több kell hozzá, de nem mondom, hogy kellemes és erre akarom kiverni, hogy kicsavart vagy épp más pózban lévő áldozatokat lesek. Mert már kaptam ilyesmire is tippet, hogy beteg az agyam. Az máshogy az.
Lecsukom a mappa fedelét és belököm az ajtót hanyag mozdulattal. Párszor jártam csak itt, épp elég nyomasztó, mint valami temető, ahova csak a holt lelkek járnak néha. Még az itt dolgozó kisasszony – haha – is csak a telefonját nyomkodja, miközben én meg odafent megküzdök az óraszámmal. Felhorkantok, jó hangosan, hogy a pittyegés mellett is tökéletesen halljon engem, meg hogy itt vagyok.
- De jó, hogy egyeseket ezért fizetnek – állok meg az asztal előtt, lepillantva rá. Lába fent, lehetetlen cipő a lábán, már most már komolyan kezdem irigyelni és utálni. Apámat idézném csak, hogy ez munkahely, nem óvoda, de... idézze t a halál.
- Ezeket akkor vissza is teheted, és úgy fogsz kinézni, mint aki dolgozik is – lecsapom az asztalra az aktákat, kellemesen és finoman, de a csattanásban érezni, hogy ez most kicsit lebaszás volt, mintha nekem lenne már jogom ilyesmire. Pont letojom.
603 szó / @Alain J. Woodrow / #
Vissza az elejére Go down
Alain J. Woodrow
LA lakos
Második avatar : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_pjfz2jBKre1udxr0yo3_250
Avataron : Nguyễn Thanh Tùng
Reagok száma : 12
Hozzászólások száma : 12
I. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_oork3ata1O1ux062k_100
II. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_oork47JVzP1ux062k_100
III. kis ikon : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_oork5lDUDb1ux062k_100
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : archívumi levéltáros
Kor : 31
Idézet : What is the cost of lies? It’s not that we will mistake them for the truth. The real danger is that, if we hear enough lies, then we no longer recognize the truth at all. What can we do then? What else is left but to abandon even the hope of truth and content ourselves instead with stories? In these stories, it doesn’t matter who the heroes are. All we want to know is who is to blame.
I. gif : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_orlpsaMc7O1sjfeab_400
II. gif : Archívum (Rendőrkapitányság) Tumblr_inline_orlpr2sBFB1sjfeab_400

Alain J. Woodrow
 



 

Tárgy: Re: Archívum (Rendőrkapitányság)
Hétf. Szept. 09, 2019 12:24 am
Bowen & Woodrow
- - - - - -
A kelleténél jóval gyorsabban unok rá a telefonom nyomogatására; két szint után félredobom a telefont az egyik papírkupacra, és inkább a kávém maradékának szürcsölgetésével foglalom el magam, szórakozottan rágcsálva a szívószálat, mintha azzal le tudnám kötni magam másfél percnél tovább. Azt hiszem, holnaptól elkezdek keresztrejtvényt fejteni vagy sudokut csinálni; vagy kezdetnek akár meg is számolhatnám a macskafejeket a megviselt tornacipőmön. Lehet, ebből sem ártana beszerezni egy újat, hasonlóan munkaköri leírást sértőt...?
Mondjuk ebben a tervemben is csak odáig jutok, hogy megint a kezembe veszem a telefont és megnyitom rajta a böngészőt - mert nagyjából ugyanebben a pillanatban nyílik is az archívum ajtaja és a kedvenc kadétom lép be rajta, legalább egy tucatnyi aktát cipelve, mint egy jó titkárnő. Már csak a szőke paróka meg a miniszoknya hiányzik róla; mondjuk úgy hörög itt, mint aki épp készül kiköpni egy tűdőt, és ez akaratom ellenére is arra kényszerít, hogy ne csak a vállam fölött bámuljak hátra rá, hanem ténylegesen levegyem a lábaim az asztalról és felé forduljak, szemöldököm szórakozottan vonva a magasba.
- Csak féltékeny vagy, mert nem kaptál miniszoknyát a titkárnői munkakör mellé. - Gonosz félmosolyra húzom az ajkaimat, a pillanat egy apró töredékére, mielőtt olyan erővel csapná le az aktákat az asztalomra, hogy az egész bútordarab beleremeg; ha most meseszereplők lennénk, a szemöldököm minden bizonnyal már a homlokom fölött lebegne vagy tíz centivel, valami olyasmit próbálva közölni vele, hogy "te mégis mi a faszt képzelsz magadról?", amit amúgy nem mondhatok ki hangosan, bármennyire is szeretnék. Mégis ki a fenének képzeli magát? Ide még a rendőrkapitány sem jön csak úgy be, hogy aktákat csapkodjon az asztalomra, nem hogy egy közönséges zöldfülű, akinek a munkaideje még csak az enyémnek az egynegyed része sincs.
- Tudod... - Mondom végül, ahogy "véletlenül" meglököm az aktakupacot, aztán figyelem, ahogy a felső néhány darab a földre esik, szanaszét szórva a mappák tartalmát, aztán megtámaszkodok az asztal szélén, mint aki jól végezte a dolgát. - ...jobban kéne vigyáznod, ezzel a fölösleges csapkodással csak elpocsékolod mások munkáját.
Kíváncsi vagyok, vajon emlékszik-e még, melyik papírok melyik ügyhöz tartoznak; nekem ugyan eszem ágában sincs ezt felszedni, főleg, hogy az egész az ő hülye hibája, mert bejön ide, mint egy kocsmába, ráadásul még csapkod is, mint az óvodás, akinek valaki elvette a kislapátját a homokozóban. Nem hiszem el, hogy manapság ekkora munkaerőhiány lenne, hogy minden jöttmentet felvesznek...
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
 



 

Tárgy: Re: Archívum (Rendőrkapitányság)
Vissza az elejére Go down
Archívum (Rendőrkapitányság)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
911 Los Angeles :: 
Rendőrkapitányság
-
Ugrás: