KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

Standok (Pacific)

Admin
LA lakos
Második avatar : Standok (Pacific) K0iLbdy
Avataron : Faceless
Reagok száma : 251
Hozzászólások száma : 269
I. kis ikon : Standok (Pacific) YsPCudK
II. kis ikon : Standok (Pacific) M3BQ2OB
III. kis ikon : Standok (Pacific) TeVIrre
Elõtörténet : city of fallen angels
Foglalkozás : administration
Kor : 242
Idézet : Of course, in Los Angeles, everything is based on driving, even the killings. In New York, most people don’t have cars, so if you want to kill a person, you have to take the subway to their house. And sometimes on the way, the train is delayed and you get impatient, so you have to kill someone on the subway. That’s why there are so many subway murders; no one has a car.
I. gif : Standok (Pacific) Giphy
II. gif : Standok (Pacific) Giphy

Admin
 



 

Tárgy: Standok (Pacific)
Szer. Jún. 19, 2019 8:17 pm
***
Vissza az elejére Go down
Ashton Camden Evans
LA lakos
Második avatar : Standok (Pacific) Tumblr_phivyw4TKA1s3ta8vo6_250
Avataron : shawn mendes
Reagok száma : 2
Hozzászólások száma : 4
I. kis ikon : Standok (Pacific) YKFnaVY
II. kis ikon : Standok (Pacific) KWQnDxW
III. kis ikon : Standok (Pacific) Tumblr_inline_ptgio1RkEK1rl52ul_500
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : fotós, hobbi slam költő
Kor : 26
Idézet : who keeps tabs on mistakes?
I. gif : Standok (Pacific) Tumblr_ptfmyiiyxd1y4rwfgo4_1280
II. gif : Standok (Pacific) Original

Ashton Camden Evans
 



 

Tárgy: Re: Standok (Pacific)
Hétf. Júl. 29, 2019 9:24 pm

Staying out of trouble has never been my forte
Katt. Ka-katt. Kis szünet, majd újabb kattanás.
Szeretem a fényképezőgépem jellegzetes hangját. Azt is, ahogyan az objektív átállítása olykor akadozik. Hogy minden egyes kép készülése hangos visszhangra lel. Hogy türelmesnek kell lenni, míg az elkészült kép megjelenik a kis képernyőn.
Mit mondhatnék? Nem mai gép. Nem a legújabb márka, nem a legdrágább, amit a polcokon találhat az ember és amit mindenki gondolna egy híres rendező fiáról, hogy vesz. Nem a legprofibb, de legalább az enyém, és saját pénzemből vettem. Igazán nem mondhatja senki, hogy aranykanállal a számban nőttem fel, és mindent a fenekem alá toltak. Nem mutogathatnak rám azt hajtogatva, hogy csak szórom a szüleim pénzét. Ha mégis megteszik, nem különösebben érdekel, mert én tudom az igazságot, és hogy holmi idegenek mit gondolnak, nem nagyon tud meghatni.
Úgyhogy még ha kicsit ócska és agyonhasznált is, szeretett gépemmel veszem birtokba az egyik legközelebbi partot. Szeretem a tengert, ahogyan a víz kiszámíthatatlanul csap ki a homokra elmosva a belé vésett szerelmes üzeneteket. Szeretem a sirályok hadát, ami pofátlanul elcsór minden kaját, amit csak lát, és esküszöm azok a bolond madarak képesek a leghangosabb veszekedéseket letolni. Szeretem a forró homokot a talpam alatt, a napsütést a bőrömön, a napozóágy érdes tapintását és hogy mindig van mit fotózni. Azt hiszem az egész fotózási szenvedélyem is itt kezdődött, mert szerettem volna a naplemente különböző árnyalatait megörökíteni, és addig-addig próbálkoztam, míg egész jó képek nem sikerültek. Aztán rájöttem, hogy sokkal több minden van ebben az aranyló homokkal fedett partban, mint az elsőre látszik. Azóta szinte tűkön ülve várom, ahányszor csak kijövök, hogy elkapjam az olyan pillanatokat, mint amikor a Nap gyémántfényűre festi a tengert, amikor egy pár lábnyomai szívet formáznak a homokban vagy amikor egy eltévedt rád valakinek a kalapján keres magának alvóhelyet. Az ilyeneket szeretem igazán, mert nincs ezekben semmi beállított, semmi erőltetett, mindez csak a természet és az emberek műve.
Úgyhogy tényleg semmi ötletem nincs, mit fogok csinálni és meddig, amikor kijövök, és a szandálomat a hűtött söröm mellett az árnyékban hagyva, céltalanul elindulok a parton. Lövök pár képet a fölém tornyosuló vidámparkról, amihez ez a rész is tartozik. A polipkarú hullámvasút fémváza megcsillan a napsütésben, és hunyorognom kell, hogy ki tudjam venni a kis képernyőmön a készített fotó minőségét. Még néhány sikertelen próbálkozás után hátat fordítok a sikítozó tömegnek, és inkább a békésen hullámzó tengernek szentelem a figyelmemet. Leülök a homokba, és végigvontatom a tekintetemet a parton napozóktól kezdve a futkározó gyerekeken át a szörfölőkig. Valahol a végletek közt akad meg a szemem egy gyermekpáron, amint homokvárat építenek olyan komolysággal, mintha a NASA-nak dolgoznának és éppen az új kilövőállomáson dolgoznának. Megmosolytat a naiv gyermeklét emléke, és elgondolkoztat, hogy vajon a gyerekek ismerik egyáltalán egymást vagy most találkoztak először? Emlékszem én éppen ebben a vidámparkban leálltam beszélgetni egy kínai kissráccal, amikor még járni is alig tudtam nemhogy más nyelveken (nem mintha kínaiul egy mukkot tudnék akár ma), de gyerekkorban az ilyesmi nem számít, szavak nélkül is megértik egymást, ha kell.
A szemem elé emelem a gépem, és ellövöm az első képet a gyerekpárról. A fény kissé furcsa, úgyhogy állítok a fehérfény-egyensúlyon, majd újra próbálkozom, és a fülemben csak visszhangzik a katt-katt-katt.

TAG: Amelia, remélem tetszik  :3
Vissza az elejére Go down
Amelia Wright
LA lakos
Második avatar : Standok (Pacific) Tumblr_pc6uiwAOYU1ws03u1o1_250
Avataron : Amanda Seyfried
Reagok száma : 8
Hozzászólások száma : 10
I. kis ikon : Standok (Pacific) Tumblr_inline_p6lb0zZARV1tca1vu_100
II. kis ikon : Standok (Pacific) Tumblr_inline_p6lazez36U1tca1vu_100
III. kis ikon : Standok (Pacific) Tumblr_ptmf1dhfKS1trbn0jo2_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : magánvállalkozó
Kor : 37
Idézet : You never, ever, ever, get over some things. And time doesn't heal them. You just learn to manage them. But they're always there.
I. gif : Standok (Pacific) Tumblr_inline_p79vp4xg021rihseq_500
II. gif : Standok (Pacific) Tumblr_inline_p7ib8afCLU1rihseq_500

Amelia Wright
 



 

Tárgy: Re: Standok (Pacific)
Szomb. Aug. 03, 2019 1:58 pm


Ashton & Amelia

Szerettem ezt a helyet. A vidámpark mögött, a standok takarásában egy tökéletes kis paradicsom húzódott meg. A bódék ugyan nem védtek meg teljesen a hangtól, de ezt kárpótolandó legalább nem voltak sokan a part ezen szakaszán. Az egyik napközis anyukától kaptam a tippet, amikor a nagy csevegés ingerével pont engem kapott el az egyik foglalkozás után. A beszélgetés abból állt, hogy ő ontotta magából a szavakat és a nagy áradatban, hogy mégis mivel töltötték a hétvégét, sikerült elcsípnem ezt az információt. Úgyhogy gondoltam, fogom a srácokat és kipróbáljuk a dolgot. Sem a kölyköknek, sem nekem nem fog ártani picit kiszakadni a lakásból.
Connorral megbeszéltük, hogy a vidámparkot majd egy másik délutánon látogatjuk meg, amikor nem lesz akkora tömeg odabent, így úgysem lenne élvezetes, ha mindenhol órákat kell sorban állni. Most inkább fürdünk egyet, meg homokozunk a parton.
Könnyű, világoskék nyári ruhát húztam, a szalmakalap és a napszemüveg az arcom nagy részét kitakarja. Nem is baj, mert ezúttal nem kentem annyi sminket magamra, hogy eltakarjam a szemem alatt húzódó karikákat. A lenge nyári öltözék tökéletesen elfedte, mennyit fogytam az elmúlt időszakban. Talán a napon sikerül egy kis színt is összeszednem, hogy legalább sápadtnak ne tűnjek annyira.
Olyan békés volt a pillanat. Mintha semmi probléma nem ért volna minket az elmúlt időszakban. A gyerekek szépen játszottak egymás mellett és habár Zola olykor belerondított Connor tökéletes precizitással épített várába, a nagyobbik tesó egészen jól uralkodott önmagán. Én meg cska néztem őket, a mosoly állandósult az arcomon. Bárcsak mindig ilyen nyugodt lenne minden. Bárcsak ne kellene visszatérnünk a zord valóságba. Eldöntöttem, hogy kiélvezem ezt a néhány órácskát, amíg itt vagyunk, de roppant nehéz, hiszen akárhányszor a gyerekekre nézek, a férjemet látom bennük. Elképzelem, ahogyan odaül melléjük a homokba és segít a vár építésében. Ahogyan rákokat hajkurásznak. Vagy ahogyan vízicsatát vívnak a sekélyebb részeken. Iszonyatosan hiányzik.
A mélázásomból a hangos kattanások szakítanak ki. Láttam már a fényképész fiút, de messzebb volt eddig, most viszont... Most viszont a gyerekekre irányul a kamerája lencséje. Basszus. Nem, nem készülhet róluk kép. Mi lesz, ha felteszi a netre őket? Ha napvilágot látnak? Ha valaki felismeri a gyerekeket? Ilyesmiről nem volt ugyan eddig szó, de nyilvánvalóan kerülnünk kellene a nyilvánosságot.
Gyorsan pattanok talpra és amíg a srác a gyerekeimmel van elfoglalva, megközelítem. Határozott mozdulattal állok be elé, feltehetően pont elrontva egy tökéletesen időzített fényképét. Mellkasom előtt összefont kezekkel állok meg előtte és egészen ijesztő is lenne az összkép, ha egy hirtelen feltámadt széllöket nem akarná levinni a sapkámat. Egyik kezemmel sikerül még pont időben a fejemre szorítanom.
- Már megbocsáss, de megkérdezhetem, hogy mégis mi a fenét művelsz? - a hangom annak ellenére, hogy a szellő a ruhámat és a hajamat cibálja, egészen határozottra sikeredik. Még jó, hiszen ha a gyerekekről van szó, anyaoroszlánba váltok. És szegény fiú lesz most pont ennek az áldozata.
Vissza az elejére Go down
Ashton Camden Evans
LA lakos
Második avatar : Standok (Pacific) Tumblr_phivyw4TKA1s3ta8vo6_250
Avataron : shawn mendes
Reagok száma : 2
Hozzászólások száma : 4
I. kis ikon : Standok (Pacific) YKFnaVY
II. kis ikon : Standok (Pacific) KWQnDxW
III. kis ikon : Standok (Pacific) Tumblr_inline_ptgio1RkEK1rl52ul_500
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : fotós, hobbi slam költő
Kor : 26
Idézet : who keeps tabs on mistakes?
I. gif : Standok (Pacific) Tumblr_ptfmyiiyxd1y4rwfgo4_1280
II. gif : Standok (Pacific) Original

Ashton Camden Evans
 



 

Tárgy: Re: Standok (Pacific)
Szomb. Aug. 10, 2019 8:06 am

Staying out of trouble has never been my forte
Néha azt kívánom, bárcsak lett volna testvérem. Igaz, nem hiszem, hogy a szüleim elbírtak volna többel, de nekem néha jól jött volna egy játszópartner, hogy ne legyek egyedül, amikor a szüleimet a normál munkaórájukon kívül is lekötötte Hollywood. Rengeteg dadusom volt az évek során, de egy gyerek mégsem játszhat ugyanúgy felnőttel, mint egy korabelivel. Tudom, hogy ők, a felbérelt, fizetett társaságaim megtettek minden tőlük telhetőt, hogy lefoglalják a hiperaktív hátsóm változatosan programokkal. Apámék pedig drágábbnál drágább játékokkal próbálták bizonyítani a szeretetüket, ami sosem fogja tudni pótolni az esetleges esti meseolvasásokat meg közös játékautózásokat, melyeket a filmek gyakran mutatnak.
Elnézve a két gyereket, amint a homokkal játszanak, ami valljuk be a világ legolcsóbb játéka, mégis olyan kicsit magányosnak érzem magam egykeként. Semmi depis gondolat tényleg, csak megüt a felismerés, hogy ha ezek a gyerekek idősebbek lesznek és szembe találják magukat egy problémával, akkor is ott lesznek egymásnak. Megbeszélhetik majd ahelyett hogy magukba fojtanák, mert persze a szülők mindig is túl elfoglaltak voltak ahhoz, hogy meghallgassák. S talán most is szükségem lenne egy két testvéri jó tanácsra, ki tudja? Vagy talán csak beütöttek azok a kettyós órák és megszállhatna az ihlet.
Ám végül maradok a fotózásnál, fényerőt és árnyalatot állítok minden két katt közt, majd amikor egy képen meglátok egy szoknyát telibe a kamera előtt, meg se várom, hogy a fiatal nő megszólaljon, mielőtt leeresztem a kamerát.
A szőke nő elég mérgesen fest, ahogyan számon kér és nem kell zseninek lenni ahhoz, rájöjjek az ő gyerekeit fotóztam. Ezen igazán nincs mit tagadni, elég lenne egy pillantást vetnie a tárhelyemre és máris lebuknék, szóval nem vagyok olyan hülye, hogy megpróbáljam viccel elütni a helyzetet.
- Öhm... gyakoroltam - bukik ki belőlem az igazsághoz híven, mert minden egyes spontán fényképezést úgy fogok fel. Szórakozás és gyakorlás, hogy fejlődjek, a legjobb kombó. Ám lehet, hogy a fiatalos anyukának tartozom még egy hosszabb magyarázattal, szóval a torkomat megköszörülve és az államat felemelve ránézve hozzáfűztem, hogy: - Nem fogom ezeket sehol sem megosztani. Azelőtt kérnék engedélyt. Ez csak random fotózgatás, játék a színekkel, beállításokkal.
Egészen belelendültem, úgyhogy inkább leállítottam magamat, mielőtt a megfelelő objektív és fehér fény egyensúly fontosságáról kezdtem volna beszélni. Szakmai ártalom mondhatni, hogy szeretek erről beszélni. Ám a paprikás hangulatban lévő anyaoroszlánt valószínűleg nem érdekli, hogy milyen árnyalatban esik a fény a gyerekekre, helyette inkább a biztonságukra koncentrál, ami totálisan érthető.
- Akarja látni a képeket, aztán kitörlöm vagy átküldöm, ha akarja, nekem mindegy - rántom meg a vállamat lazán, mert tényleg lazán kezelem az ilyesmit. Persze talán jó lenne a későbbiek miatt, hogy meglegyen az alapanyag de ha az anyuka nem szeretné, hogy képek legyenek nálam a gyerekeiről, amikkel bármit csinálhatok a tudta nélkül, azt is teljesen megértem. Bármit igazából, csak ne jelentsen fel személyiségű jogok megsértéséért, az mindkettőnknek csak szenvedéssel járna, apám meg valszeg kidobna otthonról. Szép kilátások.

TAG: Amelia, remélem tetszik  :3
Vissza az elejére Go down
Amelia Wright
LA lakos
Második avatar : Standok (Pacific) Tumblr_pc6uiwAOYU1ws03u1o1_250
Avataron : Amanda Seyfried
Reagok száma : 8
Hozzászólások száma : 10
I. kis ikon : Standok (Pacific) Tumblr_inline_p6lb0zZARV1tca1vu_100
II. kis ikon : Standok (Pacific) Tumblr_inline_p6lazez36U1tca1vu_100
III. kis ikon : Standok (Pacific) Tumblr_ptmf1dhfKS1trbn0jo2_400
Elõtörténet : Előtörténet
Foglalkozás : magánvállalkozó
Kor : 37
Idézet : You never, ever, ever, get over some things. And time doesn't heal them. You just learn to manage them. But they're always there.
I. gif : Standok (Pacific) Tumblr_inline_p79vp4xg021rihseq_500
II. gif : Standok (Pacific) Tumblr_inline_p7ib8afCLU1rihseq_500

Amelia Wright
 



 

Tárgy: Re: Standok (Pacific)
Pént. Aug. 30, 2019 2:11 pm


Ashton & Amelia

- Azt hiszem ennél kicsivel bővebb magyarázatra lesz szükségem - a hatás kedvéért egyik kezem csípőre is vágom. Nem szándékosan, teljesen ösztönös a mozdulat, ahogyan az anyatigris énem a felszínre bukik. - Persze, és ezt el is kellene hinnem? - feljebb szalad a szemöldököm, ahogyan lenézek a srácra. Alapjáraton valószínűleg el is hinném és nem foglalkoznék vele, de ebben az új életünkben sajnos nem engedhetek meg magamnak akkora luxust, hogy egy random srác a gyerekeimen gyakorolja a fotózgatást. Nem lehet. Egyszerűen nem.
- Ha annyira mindegy neked, akkor igen, szeretném, hogy kitöröld őket. Itt és most - acélozom meg a vonásaim, még egy kicsit össze is préselődnek az ajkaim. Nem is vagyok a tudtában a metakommunikációmnak és tényleg nem szeretném a frászt hozni a srácra, de ha tudná, hogy nem csak egy anyuka hisztijéről van szó, megértené a dolgot.
- Ah, ne haragudj - oldódnak a vonásaim, leeresztem a csípőre tett kezemet és az arcom is barátságosabbá válik. - Tényleg nem csinálnék ebből nagy ügyet, de nem osztogathatom a bizalmamat kedvesnek tűnő srácoknak sem. A gyerekeim az elsők - és ha ez azzal jár, hogy ez a srác egy hisztis anyasárkánynak tart majd, akkor legyen. Vállalom a rizikót a gyerekekért.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
 



 

Tárgy: Re: Standok (Pacific)
Vissza az elejére Go down
Standok (Pacific)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
911 Los Angeles :: 
Pacific Vidámpark
-
Ugrás: